Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Atlas Corps ile ABD’de Burslu Çalışma Fırsatı

Atlas Corps, dünyanın en iyi kar amacı gütmeyen liderleri için Amerika’da bir burstur. Amacı, yurtdışında bir burs yoluyla liderler yetiştirerek, örgütleri güçlendirerek ve yeniliği teşvik ederek kritik sosyal konuları ele almaktır. Atlas Corps programı genelde 12-18 ay sürer. (Amerika Birleşik Devletleri için programlar Ocak, Mayıs, Eylül aylarında başlar.) Katılımcılar, ev sahibi örgütlerde tam zamanlı olarak hizmet eder, liderlik becerilerini geliştirir ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar hakkında bilgi edinme fırsatı bulur. Bu prestijli burs, sağlık sigortası, Atlas Corps Küresel Liderlik Laboratuarı’na kayıt, uçuş ve vize masrafları ve temel harcamaları (gıda, yerel ulaşım ve konut paylaşımı) karşılayan bir ödemeden oluşur.

Aranan kriterler:
-İki yıl ya da daha fazla is deneyimi
-Üniversite diploması
-Akıcı İngilizce (sözlü ve yazılı)
-35 yas ve altı

Bursiyerler vatandaşı oldukları ülkenin dışında bir ülkedeki programa başvurmalı, program bitişinde ülkelerine dönmeli ve program süresince yalnızca temel ihtiyaçları karsılayan bir ödeme almayı kabul etmelilerdir.

Başvuru:

  1. Online başvuru formu: temel bilgilerinizi yazarak programa uygun olup olmadığınız tespit edilecek, eğer uygun iseniz bir kompozisyon sorusu dahil sizinle ilgili başka bilgiler istenecektir.
  2. Online başvuru – sadece kabul alan adaylar için: İlk etaptaki online başvuru formunuz kabul edildiği takdirde, becerileriniz ve ilgi alanlarınız ile ilgili soruların yani sıra, birkaç kısa kompozisyon sorusu içeren bir form daha doldurmanız istenecektir. Ayrıca, telefon numarası ve adres gibi bilgileriniz istenecek, sizi profesyonel hayatta tanıyan iki kişiden tavsiye mektubu talep edilecektir. Tavsiye mektubu istenen kişilerin bilgilerini sisteme yükledikten sonra bu iki kişiye Atlas Corps tarafından bir mail gönderilecektir.
  3. Atlas Corps değerlendirme süreci: Atlas Corps seçim kurulu tarafından en nitelikli adaylar seçilecek ve görüntülü konuşma aracılığıyla mülakata çağrılacaklardır.
  4. Ev sahibi organizasyonlar tarafından değerlendirme süreci: Mülakatta başarılı olan adaylar yarı-finalist olacaklardır. Bu yari-finalistlerin dosyaları ev sahibi organizasyonlar tarafından incelenecek ve ilgilenen organizasyonlar adaylarla görüntülü konuşma üzerinden mülakat gerçekleştirecektir.
  5. Ev sahibi organizasyonlar Atlas Corps’a fikirlerini belirttikten sonra seçilen adaylara bilgi verilecek ve vize işlemleri başlatılacaktır.

Herhangi bir organizasyon tarafından seçilmeyen yar-finalistler dosyalarını veritabanında bırakarak bir sonraki programlar için seçilebilirler. Başvurunun yukarıda belirtilen etaplarından her biri birkaç ay sürebilir, ama sonuçlar her dönem başlangıcından 4 ila 8 hafta önce kesinleşir. Ocak ayında baslayacak olan bursiyerler Kasım ayında, Mayıs ayında baslayacak olan bursiyerler Mart ayında, ve Eylül ayında baslayacak olan bursiyerler Temmuz ayında sonuçlarını öğrenebilirler.

Daha fazla bilgi için tıklayınız

Başvurmak için tıklayınız

BENZER İÇERİKLER