Perşembe, Mayıs 23, 2024

Avrupa’da Okurken Çalışma İmkanı Sunan 5 Ülke

Yurt dışı eğitim hayali kuruyor, ancak eğitim ve yaşam masraflarının sizi zorlayacağını mı düşünüyorsunuz? Peki, Avrupa’nın çoğu ülkesinde okurken çalışabileceğinizi biliyor musunuz? Alacağınız öğrenci vizesi ya da öğrenci çalışma izni ile genellikle akademik yıl boyunca yarı zamanlı, tatillerde ise tam zamanlı olarak çalışabilirsiniz. Gelin, Avrupa’da okurken çalışma imkanı sunan ülkeler rehberimizde.

Yurt dışı eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

 

  1. İrlanda

İrlanda’da eğitim alırken çalışmak istiyorsanız, öğrenci vizenizde Stamp 2 damgasına sahip olmanız gerekiyor. Böylelikle İrlanda’da part-time olarak akademik yıl boyunca haftada 20 saat, tatillerde ise haftada 40 saate kadar çalışabilirsiniz. Peki, nedir bu Stamp 2 diyorsanız, İrlanda’da eğitim almak için 6 aydan uzun gelen öğrencilere verilen vize türüdür. Bulduğunuz işe bağlı olarak ayda 700€’ya kadar ek gelir elde edebilirsiniz.

 

  1. İsveç

İskandinav ülkeleri arasında en popüler eğitim rotası olarak öğrencileri kendine çeken İsveç, inovasyon ve tasarım denildiğinde dünyanın en popüler ülkeleri arasında kendine yer buluyor. Daha fazla yaratıcı düşünmeye teşvik eden İsveç’teki üniversiteler, çok farklı bir yaklaşım tarzı benimseyerek öğrencileri eleştirel düşünmeye ve öğrendiklerini uygulamaya yönlendiriyorlar.

İsveç’te çalışmak için sahip olduğunuz öğrenci vizesi sizin için yeterli olacaktır. Ayrıca çalışma saatlerinizi de kendiniz ayarlayabiliyorsunuz, sadece derslerinize haftada 40 saat ayırmış olmanız gerekiyor. Yüksek yaşam standartlarına sahip ülkede alacağınız ortalama maaşlar da çalıştığınız işe bağlı olarak ayda 2.000€’ya kadar çıkabiliyor.

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

  1. Fransa

Yurt dışı eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri olan Fransa’da geçerli bir öğrenci vizesi ile haftada 20 saate kadar kampüs dışında çalışmanıza izin verilir. Kampüs içinde çalışmak için bir iş bulursanız, daha fazla saat çalışabilirsiniz. Tatil zamanları ise bu saatler uzar. Fransa’da eğitim alırken part-time bir işte çalışarak ayda 700€’ya kadar ek kazanç elde edebilirsiniz.

 

  1. Almanya

Almanya, ücretsiz eğitim sunduğu gibi bir de geçerli öğrenci vizesine sahip uluslararası öğrencilere okurken çalışma imkanı sunuyor. Aynı zamanda ülkedeki yaşam maliyetleri de bazı Avrupa ülkelerine göre en düşük ücretlere sahiptir. Almanya’da okurken yarı zamanlı bir işte çalışarak ayda 400€’dan başlayan ücretler kazanabilirsiniz.

Yurt dışı eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

  1. Danimarka

Danimarka’da eğitim almayı düşünüyorsanız, sahip olduğunuz öğrenci vizesi size okurken çalışma imkanı sunuyor. Akademik yıl boyunca haftada 20 saat, tatillerde ise tam zamanlı çalışabileceğiniz ülkede alacağınız aylık ücret de oldukça tatmin edicidir. Bir part-time iş için aylık ortalama 1,000€ civarında bir ücret alırsınız.

Kaynak: Hotcourses Turkey

 

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz