Salı, Temmuz 16, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

BAKKA 2024 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Ön Başvuruları Açıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2024 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ön başvuruları başladı.

Programın amacı: Yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdam edilebilirliği artırmak, sosyal içermeyi, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek ve sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmak.

Programın öncelikleri:

Öncelik-1: İstihdam Edilebilirliği Artırmak

Öncelik-2: Sosyal Girişimcilik ve Yenilikçilik

Öncelik-3: Sosyal İçerme

Öncelik-4: Sosyal Sorumluluk

Programın mali destek şartları: Asgari 1 milyon TL tutarında, azami 18 ay süreli hazırlanabilecek proje tekliflerinde kâr amacı gütmeyen başvuru sahipleri %90’a, kâr amacı güden başvuru sahipleri ise sosyal sorumluluk önceliği kapsamında %50’ye kadar hibe desteği alabilmektedir.

Uygun başvuru sahipleri: Kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler, kooperatifler, sivil toplum kuruluşları ile yalnızca sosyal sorumluluk projeleri için kâr amacı güden tüzel kişiler.

Başvuru yöntemi: www.bakka.gov.tr adresinde hazırlanan yazılım üzerinden çevrimiçi sunulan başvurular Ajans uzmanlarınca ön değerlendirmeye tabi tutulacak, başarılı değerlendirilen proje teklifleri Ajans mentorluğunda geliştirilerek Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü onayına sunulacaktır. Programa ilişkin güncel usul ve esaslar henüz yayınlanmamış olup her ilden 2 projenin (usul esasların yayınlanması akabinde farklılık gösterebilecektir) Bakanlık onayına sunulması planlanmaktadır. Program kapsamında olumsuz değerlendirilen projeler ise Ajansın diğer destek programlarında değerlendirilmek üzere proje havuzuna alınacaktır.

2024 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programının 2-5 Ocak haftasında ilan edilip ön başvuruların 23 Şubat 2024 tarihi saat 16:00’ya kadar alınması amaçlanmaktadır.

18 Ocak 2024 tarihi saat 10:00’da ise programa ilişkin online bilgilendirme ve eğitim toplantısı gerçekleştirilecektir.

Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı Katılım Bilgileri

Katılım linki: https://zoom.us/j/98539111619?pwd=L3YxNUt6elZqenNhczYyU2N5K1Qydz09

Toplantı Kimliği: 985 3911 1619

Parola: 900845

Program kapsamında 23/02/2024 saat 16.00’a kadar projenizin hazırlık sürecinde ihtiyaç duyulması durumunda skb@bakka.gov.tr mail adresi üzerinden Sürdürülebilir Kalkınma Birimi personeli ile iletişim kurabilirsiniz.

Kamuoyuna ilanen duyurulur.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -