Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Başvuru Çağrısı: Avrupa Konseyi 2. “İdam Cezasının Kaldırılması için Savunuculuk ve Farkındalık Yaratma Çalıştayı”

Bu çağrı, 18 ile 30 yaş arasındaki genç gönüllüler, öğrenciler veya sivil toplumun aktif üyeleri ve Avrupa Konseyi üye devletlerinden birinde vatandaş veya ikamet eden kişilere yöneliktir.

Katılımcıların Hukuk, Gazetecilik, Siyaset Bilimi, İletişim, Sanat, Eğitim, Beşeri Bilimler alanlarında öğrenci olmaları veya insan haklarına ilişkin sivil toplum faaliyetlerinde yer almaları beklenmektedir.

Katılımcılar, insan haklarına güçlü bir ilgiye sahip olmalı ve Avrupa’da insan hakları ve idam cezasının kaldırılması için orta vadeli bir proje üzerinde diğer gençlerle birlikte çalışmaya istekli olmalıdırlar.

İngilizce ve/veya Fransızca dilinde yetkinlik gerekmektedir, çünkü etkinlik bu dillerden birinde gerçekleştirilecektir.

Katılımcıların ayrıca 18-22 Haziran 2024 tarihleri arasında Strazburg, Fransa’ya seyahat edebilecek olmaları gerekmektedir.

Avrupa Konseyi, idam cezasının kaldırılmasına yönelik küresel çabaya katkıda bulunmak isteyen genç vatandaşlar için bu fırsatı sunmaktadır.

Avrupa Konseyi, ECPM (Ensemble Contre la Peine de Mort) ve Initiative Gegen die Todesstrafe e.V. (Ölüm Cezasına Karşı Alman Koalisyonu – GCADP) ile işbirliği içinde, projeye katılmak isteyen gençlerin gösterdikleri istek ve heyecana dayalı olarak 50 katılımcı seçecektir.

Başvuruların 25 Mart 2024 tarihinden önce gönderilmesi gerekmektedir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -