Pazar, Temmuz 14, 2024

Bilal Göl Anlatıyor: Bir Karede Yüzlerce Anı Yakalamak

Merhaba ben Bilal GÖL, daha önce bir kere kısa dönem AGH/EVS (Romanya) bir kere ise youth excange (Bulgaristan) projesine katıldım. Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı Vefa Gençlik Merkezi’nde medya akademisini kurduk. YouTube kanalı açtık bununla ilgili röportaj, etkinlikler ve çalışmalar yaparken aynı zamanda bir kulağım Facebook’ta yayınlanan projelerdeydi.

Bir gün Youth Eurasia Derneği’nden paylaşılmış bir ilan gördüm. İlanda geri dönüşümle ilgili çalışmalar yapıp bunun fotoğrafını etiketleyip Facebook’ta yayınlanmasını istediler. Ben de söyledikleri gibi bahçemdeki geri dönüşüm ile yaptığım saksıların fotoğrafını etiketleyip, paylaştım. Daha sonra Youth Eurasia Derneği’nden bana projeyi kazandığımı bildirdiler ve ben de hazırlıklarımı yapıp yola çıktım. Daha önce Romanya’ya gittiğim için yolculuğum oldukça rahat geçti.

Gelelim projeye; Erasmus + programı kapsamında Romanya’nın Curtea de Argeş ilinde 8 ülkeden 40 katılımcı ile 03-14 Ekim 2019 da gerçekleşen “PICS” projesine katıldık. Her ülkenin kendine has kültür gecesi gerçekleştirildi. Bizler de Türkiye’yi temsil ederken elimizden geldiğince her şeyi dikkatlice ve özenle anlatmaya çalıştık; kınalar sürdük,halay çektik kına gecesi bile yaptık. Her sabah proje saati sabah 10’da başlıyordu. Enerji ve motivasyon oyunları ile güzel zamanlar başlıyorduk.

Proje fotoğrafçılık ve sosyal dahil etme konulu olup, proje bünyesinde proje koordinatörü Adrian Bey’den fotoğraf çekme eğitimleri aldık. Kendisi daha sonra bizlerden fotoğraf çekmemizi istediler. Çektiğimiz ve seçilen çeşitli alanlardan fotoğraflar Curtea de Argeş ilinde Belediye Müzesinde sergilenme imkanı buldu ve bunun sonucunda proje çerçevesinde gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasından seçilen fotoğraflar sergiye gönderildi. Ben de “Schengen” adlı eserim ile katılım sağladım ve müzeyi ziyaret ederek kendi eserlerimizi görme imkanı bulduk.

Projenin sonunda birçok anı ve hatıralarla dolu arkadaşlıklar edindik. Emeği geçen proje koordinatörü Adrian ve Cristiana’ya teşekkürlerimizi sunarım.


 

Sizler de başarı hikayelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz? 

İletişim: editor@ab-ilan.com

BENZER İÇERİKLER