Cuma, Haziran 21, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi Lise Öğrencilerini Bilim İnsanlarıyla Buluşturmaya Devam Ediyor

Bilim Kahramanları Derneği’nin Pfizer Türkiye desteğiyle yürüttüğü Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi ikinci dönemi devam ediyor. Proje kapsamında 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencileri çevrimiçi atölyelerde bilim insanları ile bir araya geliyor.

Lise öğrencileri ve bilim insanlarıyla birlikte gerçekleşecek bilim etkinliklerinde; lise öğrencilerine bilim insanlarının çalışmalarını tanıtmak, bilimsel tasarım süreçlerini deneyimleme fırsatı vermek, katılımcıların bilim insanlarının çalışma alanları hakkında bilgi edinmesini, ardından bilimsel sorularla karşılaşarak hipotez oluşturmalarını, hipotezi test etme aşamaları için evdeki malzemelerle deney düzenleme ve konuyla ilgili kendi sorularını sorma beceri ve deneyimlerini edinmelerini sağlamak,​​​​ bilim insanlarının kendi çalışmalarını üniversite ve öncesi yaş grubuna uygun şekilde aktaracak, etkileşimli bir etkinlik ortamı yaratmak ve gençlerin bilimin farklı dallarındaki kariyer planlamalarında farklı mesleklerin çalışma alanları hakkında bilgi almalarını sağlamak hedefleniyor.

Proje Aralık ayında “Kimya ve Yapay Zeka” konularını içeren iki online bilim etkinliği ile devam edecek. Tüm katılımcı gençler ücretsiz olan bilim etkinliklerinin sonunda dijital katılım belgesi almaya hak kazanacak.

 

Bilim Etkinlikleri Aralık Ayı Takvimi: 

 

13 Aralık 2023 Çarşamba, saat 18.30

Erciyes Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Öçsoy ile “Bitkisel pH İndikatörün Patojenlerin Tespitinde Kolorimetrik Sensör Olarak Tasarımı” konulu Online Bilim Etkinliği

 

20 Aralık 2023 Çarşamba, saat 18.30

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Behçet Uğur Töreyin ile “Yapay Zekâ ve Makine Öğrenmesi- Kavramlar, Uygulamalar, Sorunlar “konulu Online Bilim Etkinliği

 

Bilim Etkinlikleri *Kayıt Formu: http://bitly.ws/uWNd

Bilim Etkinlikleri ile ilgili sorular için: atolye@bilimkahramanlari.org

 

* Programa katılmak isteyen 14-18 yaş arasındaki gençlerin kayıt formunu, velilerinin doldurması beklenmektedir. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -