Perşembe, Haziran 13, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Bilim Kahramanları Derneği Turnuvalarda Yer Alacak Gönüllü Jürilerini Arıyor

Bilim Kahramanları Derneği olarak bilim, bilimsel düşünce ve bilimsel farkındalığın toplumun her kesimine yayılması ve teşvik edilmesi için çalışmalar yapıyor, çocuk ve gençleri erken yaşta bilimle buluşturmak amacıyla kar amacı gütmeden faaliyet gösteriyoruz.

Faaliyetlerimizden biri olan Bilim Kahramanları Buluşuyor turnuvaları; 9-16 yaş arası çocuk ve gençlerin kendilerini “topluma duyarlı bilim insanı ve mühendis olarak görmelerini” sağlayan dünyada 100’ü aşkın ülkeden 300 binden fazla çocuk ve gencin katıldığı FIRST LEGO League isimli bilimsel içerikli uluslararası turnuvanın Türkiye ayağıdır.

Bu sene 20. sezonunu düzenleyeceğimiz MASTERPIECE temalı programda, takımlar kendi ilgi alanlarını ve hobilerini daha fazla insana ulaştırmanın yollarını teknoloji ve sanatı kullanarak bulacak ve çözüm önerilerini bizlerle paylaşacaklar.

Şubat ve Mart aylarının hafta sonlarında Ankara, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Mersin’de gerçekleştireceğimiz 17 turnuvada 5000’i aşkın çocuk ve gence erişeceğiz. Turnuva takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

Sizler de çocuk ve gençlerin heyecanına tanık olmak ve jüri olarak turnuvalarımızda gönüllü olarak yer alıp hazırlanan yenilikçi fikirleri, robot tasarımlarını ve takım çalışmalarını değerlendirmemize destek olmak isterseniz, sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Jürilerden beklediğimiz özellikleri ve başvuru detaylarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

* Başvurunun ardından jüri olmak isteyen kişilerin 13 ya da 14 Ocak tarihlerinde Ankara, İzmir ve İstanbul’da gerçekleştirilecek yüz yüze eğitime katılması beklenmektedir.

* Detaylı bilgi almak ve ek sorular için bkb@bilimkahramanlari.org adresine yazabilirsiniz.

Bilim Kahramanları Derneği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -