Cuma, Haziran 21, 2024

British Council ile Bilgisayar Üzerinden IELTS Şimdi de Adana’da

British Council’ın gerçekleştirdiği iş, eğitim ve göçmenlik konusunda dünyanın en bilinen sınavı IELTS, şimdi hem kağıt ve kalem hem de bilgisayar seçeneğiyle Adana’da! Test için kayıtlar, British Council Türkiye web sitesi üzerinden açıldı.

Katılımcıların tercihine ve kolaylığına göre hem kağıt ve kalemle hem de bilgisayar üzerinden girilebilen IELTS testi, British Council’ın sekizinci test lokasyonuyla Adana’da. Ağustos ayı itibariyle Adana British Council sınav lokasyonunda aynı zamanda, Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik için IELTS ve IELTS Yaşam Becerileri testleri de British Council ile gerçekleştiriliyor. Sabah, öğlen ve akşamüstü olmak üzere gerçekleştirilen IELTS testi için kayıtlar, British Council web sitesi (www.britishcouncil.org.tr) üzerinden yapılabiliyor.

Türkiye’de sekiz bölgede kağıt-kalem ve bilgisayar üzerinden IELTS imkanı

Ağustos ayı itibariyle İstanbul Avrupa ve Anadolu, Ankara, İzmir, Erzurum, Antalya, Karabük ve Adana’daki tüm test merkezlerinde hem kağıt ve kalem hem de bilgisayar üzerinden IELTS seçeneğini sunan British Council, adaylara tercih imkanı sağlıyor. Katılımcılar, kendilerine en uygun sınav yöntemini ve sınav tarihini seçebiliyor ve sınav sonuçlarını 2-5 gün gibi hızlı bir süre içinde öğrenebiliyorlar. Bilgisayar üzerinden IELTS testinde kişiye özel sunulan kulaklıklar, aynı zamanda katılımcılara daha odaklı ve rahat dinleme avantajı sunuyor.

Haftanın yedi günü, sabah-öğle ve akşamüstü seansları

Bilgisayar üzerinden gerçekleştirilen IELTS, kağıt ve kalem ile girilen IELTS testinin yerini almamakla birlikte, daha fazla sınav tarihi ve sonuçların ulaştırılması anlamında daha geniş seçenek sunuyor. Adana’da talep doğrultusunda haftanın yedi günü, sabah-öğle ve akşamüstü olmak üzere üç seans olarak gerçekleştirilecek IELTS testine, aynı zamanda hafta sonu da girilebiliyor.

Sınav içeriği, yapısı ve sınav süreleri her iki seçenekte de aynıdır. Bilgisayar üzerinden IELTS sınavına girmeyi tercih edenler ‘Dinleme’, ‘Okuma’ ve ‘Yazma’ bölümlerini bilgisayar kullanarak tamamlamaktadır. ‘Dinleme’ kısmı, kişiye özel sağlanan kulaklık sayesinde avantaj sunmaktadır. ‘Konuşma’ sınavı ise konuşma becerilerinin daha iyi değerlendirilebilmesi için yüz yüze yapılmaya devam edilmektedir. Katılımcılar, girdikleri IELTS testinin kağıt ve kalem ile ya da bilgisayar üzerinden yapıldığından bağımsız olarak, aynı güvenilir İngilizce sınavına girdiklerinden emin olabilirler.

British Council, eğitim, iş veya göçmenlik konusunda dünyanın en bilinen sınavı olan IELTS ile dünyanın dört bir yanındaki farklı fırsatlar arayan milyonlarca insana, hayatlarını değiştirecek yeni kapılar açıyor. IELTS testi hakkında detaylı bilgi için www.britishcouncil.org.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

BENZER İÇERİKLER