Cuma, Mayıs 24, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Çekya’da 5 Günlük Eğitim Kursu Katılımcılarını Bekliyor

Eğitim kursunun teması, gençlik hareketlilikleri ve kitle turizminin toplum ve çevre üzerindeki etkisi üzerine düşünmek, İklim pozitifliği gibi terimleri keşfederek sürdürülebilir turizm üzerine spor ve tartışmalar için  çözecek stratejiler geliştirmektir.

Kitle turizminin ve gençlik hareketliliğinin sosyal ve çevresel etkilerini ve daha fazla sürdürülebilirliğe yönelik olası değişiklikleri hiç düşündünüz mü?

Kendinizi bir eğitim kursu için seyahat etmenin çevresel etkisi konusunda emin olmamakla, diğer yandan yeni konuları, insanları ve yerleri tanıma ihtiyacınız arasında bir ikilemde mi buluyorsunuz?

İklim pozitifliği, iklim tarafsızlığı ve iklim dostu gibi kelimeler kafanızı mı karıştırıyor?

Cevabınız evet ise, eğitime katılın ve Sumava dağlarında, sportif aktivitelere giderken sürdürülebilir gençlik hareketlilikleri ve kitle turizmi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Seyahatte yeşil aklama konusu ele alınırken iklim pozitifliği ve tarafsızlık gibi yaklaşımlar eleştirel bir şekilde tartışılacaktır.

Nerede ve ne zaman?

Etkinlik 2-7 Ocak 2024 tarihleri arasında Çekya Sumava’da gerçekleşecek.

Projenin konusu ve aynı zamanda amaçlarından biri de tarafsızlıktır, bu nedenle katılımcıların yeşil seyahat araçlarını (tren, otobüs vb.) kullanmaları gerekecektir, bu da başvuru yapmadan önce seyahat günlerinin gerekliliğini göz önünde bulundurmanız gerektiği anlamına gelir. Uçuşlara yalnızca sürdürülebilir ulaşım araçlarının bulunmadığı uzak noktalardan izin verilecek.

Katılımcı Profili:

Bu eğitim kursu, gençlik liderlerinin ve gençlik çalışanlarının yanı sıra bu alana ilgi duyan gençlere yöneliktir. Bu aktivite 30 yaşına kadar olan kişilere açıktır ancak 30 yaş üstü kişiler için çok az kontenjan bulunacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 27 Kasım 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -