Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Davetlisiniz: İlk Sen Ol Derneği Youth Humanitarian Aid Projesi 2. Ulusal Toplantısı

İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği, Youth Humanitarian Aid projesi kapsamında 2. Ulusal oturumunu gerçekleştirecektir.
Programın Amacı
Günümüz dünyasında, savaşlar, doğal afetler, iklim değişikliği, ve kaynak sıkıntıları gibi nedenlerle ortaya çıkan insani krizler, insan yardımı, dayanışma, gönüllülük, ve sosyal sorumluluğun önemini arttırmaktadır.Ancak, bu insani yardım örgütlerinin geleneksel yöntemlere sıkışıp kalmaları ve inovasyona direnç göstermeleri, yeni yaklaşımlara ihtiyaç duyulduğunu göstermektedir.
İnovasyonun sağlanması, gençlerin enerjilerinin doğru şekilde yönlendirilmesiyle mümkündür. Gençlerin katılımı olmadan insani yardım projeleri sürdürülebilirliği sağlayamaz. Birleşmiş Milletler verilerine göre dünya nüfusunun %16’sını oluşturan 15-24 yaş arası 1.2 milyar genç bulunmaktadır ve bu sayının 2030’da 1.3 milyara çıkması beklenmektedir.
Gençler, gelişmeler için ihtiyaç duydukları bilgi ve fırsatlar sağlandığında kalkınma için olumlu bir güç olabilir. Gençlerin, kendi toplumlarındaki sorunlara karşı aktif olmaları ve insani krizlere duyarsız kalmamaları büyük bir katkı sağlayabilir.
Kimler Katılabilir?

-18 ila 30 yaş arasındaki gençler

-Projenin konularıyla yakından ilgilenen

-Erasmus + Programı hakkındaki bilgilerini artırmak, yaygın eğitim almak ve YouthPass yeterliliklerini tanımakla ilgilenen gençler,

-Tüm proje aşamalarında yer alabilme (hazırlık faaliyetlerinde yer almak, deneyimlerini paylaşmak için takip döneminde aktif olarak yer almak gibi)

-Proje sırasında ve sonrasında deneyimlerini örneğin takip faaliyetleri, sosyal medya aracılığıyla paylaşmaya istekli.

2. Ulusal Toplantı Tarihi ve Yeri: 29-02 Şubat 2024, Ankara

Son Başvuru Tarihi: 14 Ocak 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -