Cuma, Haziran 14, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Davetlisiniz: LESTO Proje Yaygınlaştırma Etkinliği

Learn and Experience Science Together Online (LESTO) proje yaygınlaştırma zirvesi 26 Şubat 2024 Pazartesi günü Originn Creative Hub-İzmir’de gerçekleştirilecektir. Erasmus+ School Education kapsamında gerçekleştirilmekte ve Özyeğin Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülmekte olan projede, Türkiye, Belçika, Sırbistan ve Portekiz’den sırasıyla Eğitim ve Gelecek Teknolojileri Derneği, Eğlenceli Bilim, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sabancı Üniversitesi Öğretmen Ağı, European Development İnstitute, CPN ve EDUGEP Ltd ortak olarak yer almaktadır.

 

LESTO projesi fen eğitiminin gerektirdiği fiziksel ortam ve araçların dijitalleştirilerek öğrenci ve öğretmenlerin mekânsal bağımlılıklarının ortadan kaldırmayı ve dezavantajlı gruplar için eksikliklerin giderilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu temel amacı desteklemek üzere, “Uygulamalı Fen Eğitimi Dijital Eğitim Platformu”, “Dijital Uygulamalı Fen Eğitim Kitleri” ve “Öğretmen ve Öğrenci kılavuzları” hazırlanmıştır.

 

Proje hakkında detaylı bilgi www.lestoproject.com web sitesinden edinilebilir.

Alanında uzman konuşmacılar ve Türkiye’nin farklı illerinden öğretmenler, eğitim teknologları, akademisyen, araştırmacı ve konu ile ilgili aktörlerin yer aldığı 40+ kişilik katılımla gerçekleştirilecek proje yaygınlaştırma etkinliği kapsamında;

Proje ve proje çıktılarının tanıtımı gerçekleştirilecek, katılımcılara üretilen dijital platform ve fen deneylerini tanıtılacaktır. AB Fırsatları ve Erasmus + bilgilendirmesi gerçekleştirilecektir.

Katılımcılar tarafından konu ile ilgili iyi uygulama ve deneyim paylaşımları yapılacaktır.

 

Zirve başvurunuzu buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Notlar:

  • Yaş sınırı yoktur. Zirve dili Türkçe olup, zirve sonunda katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.
  • Zirve programı ve bilgilendirme paketi, seçilen katılımcılar ile paylaşılacaktır. Gelen başvurular, uygunluk durumlarına göre son başvuru tarihini beklemeden değerlendirmeye alınacaktır. Bu nedenle başvurularınızı erken gerçekleştirmeniz rica olunur.
  • Başvurunuz kabul edildikten sonra mail aracılığı ile iletişime geçilecektir. Lütfen sıklıkla kontrol ettiğiniz mail adresi ile başvuru yapınız.

Tarih:  26 Şubat 2024 Pazartesi

Yer: Originn- Creative Hub (Kazım Dirik Mah. 296/2 Sk. No: 33 Bornova/İzmir 35100)

Son Başvuru Tarihi: 19 Şubat 2024

Sizi etkinliğimizde görmek için sabırsızlanıyoruz!

Sorularınızı info@lestoproject.com adresine gönderebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -