Salı, Mayıs 21, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Dijital Kültürel Miras Ağı Afet Sonrası Kültürel Mirasın Korunması için Çevrimiçi Viki-Editathon Etkinliğine Davetlisiniz

Dijital Kültürel Miras Ağı; dijital kültürel mirası geniş bir kitleye tanıtmak, alana ilgi duyanları haberdar etmek ve bireyleri bu konuda bilgilendirmek üzerine çalışmalar yürütmektedir.

Afet sonrasında kültürel mirasa yönelik Vikipedi ve Vikiveri maddelerini genişletiyor ve oluşturuyoruz. 6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilin etkilendiği deprem sonrasında, bölgedeki müzeler, kütüphaneler, ören yerleri vb kültür varlıkları hakkında Vikipedi Vikiveri maddelerini geliştireceğiz. Çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek editathona 18 yaşını doldurmuş her birey başvuruda bulunabilir. 

Etkinliğimiz 25 Nisan 2024 Perşembe günü 20:30-22:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak Zoom Platformundan gerçekleştirilecektir.

 

Başvurular 23 Nisan Salı günü 23.59’a kadar devam edecektir. 

 

Etkinlik çevrimiçi gerçekleştirilecek olup, katılımcıların etkinlik süresince internete bağlı bir elektronik cihaz üzerinden veri girişi yapması amaçlanmaktadır. 

Başvurusu olumlu veya olumsuz sonuçlanacak olan bütün adaylara 24 Nisan 2024 tarihine kadar mail yolu ile geri dönüş yapılacaktır.

Viki-Editathon’a Türkiye’nin her yerinden başvurabilirsiniz, eğitim dili Türkçedir. Eğitimler ücretsizdir. 

 

Katılım Linki:

https://docs.google.com/forms/d/1zkn4pU9oDysTg7vdA3GFPwFNi7DreAFEEIkA2dFHxgI/edit

Dijital Kültürel Miras Ağı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -