Pazar, Haziran 23, 2024

“Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2024” Katılımcılarını Bekliyor

Dünya Robot Olimpiyatı’nın (World Robot Olympiad – WRO) amacı gençlerin robot ve bilime karşı ilgilerini arttırmaktır. WRO dünyanın her yerinden, ilkokuldan üniversiteye tüm öğrencilerin düşündürücü ve eğitici robot turnuvaları ve aktiviteleri düzenleyerek geliştirir.

Bu sezon Türkiye’de RoboMission, Geleceğin Mucitleri, Geleceğin Mühendisleri ve RoboSpor klasmanlarını düzenleyecek olan Bilim Kahramanları Derneği, gençlerimizin bilim ve teknoloji alanında kendilerini geliştirebilecekleri ve ifade edebilecekleri bir ortam sağlamayı hedeflemektedir.

Bu sene 500 takımın katılmasının planlandığımız Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2024’te RoboMission, Geleceğin Mucitleri , Geleceğin Mühendisleri ve RoboSpor birincileri Kasım 2024’te İzmir’de düzenleyeceğimiz WRO Uluslararası Finali 2024 Türkiye etkinliğine katılma hakkı kazanacaklardır.

  • Kayıt öncesi lütfen katılım şartnamesi ve genel kuralları dikkatle okuyunuz. Tarih, mekan, katılım koşulları, kontenjanlar katılım şartnamesinde bulunmaktadır. Her klasmana özel kurallar ve açıklamalar ilgili klasmanlar altında yer almaktadır.
  • Tüm sorularınızı wro@bilimkahramanlari.org mail adresine gönderebilirsiniz.
  • Kayıt ve kurallar için ilgili linklere tıklayabilirsiniz. Dokümanların orijinallerine ulaşmak için ise tıklayınız.

Detaylı bilgi için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz