Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Feminist Dava Simülasyonu Katılımcı Çağrısı

İstanbul Kent Konseyi Kadın Meclisi Kadın Hakları ve Hukuk Alt Çalışma Grubu tarafından, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Özel Etkinliği olarak Feminist Dava Simülasyonu gerçekleştirilecektir.

Az sayıda uygulama örneği olan kadına yönelik şiddet konulu dava simülasyonları, ülkemizde faaliyet gösteren kent konseyleri bünyesinde daha önce gerçekleştirilmemiş bir çalışmadır. Bu nedenle, ilk kez gerçekleştirilecek etkinlikte kadınları  toplumsal cinsiyet eşitsizliğine uğradıklarında izleyecekleri prosedürler hakkında bilgi edinmeleri amaçlanırken kadın hakları mücadelesi “Benzer bir Hikaye” üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Anayasası kapsamında ele alınacak, kadınları korumak üzere oluşturulan yasaların uygulamadaki sorunları tartışılacak ve uluslararası sözleşmeler,  bildirgeler ışığında konu edilecektir.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında, 2 Aralık 2023 Cumartesi Günü kadınlarla ve kadınlar adına her türlü şiddete maruz kalmış ve kalmaya devam eden kız kardeşlerimiz için “Adalet Şimdi” diyeceğimiz Feminist Dava Simülasyonu`na  tüm kadınları bekliyoruz.

Başvuru linkini doldurmayı unutmayınız.                                                         

Eşitlik İçin Yaşasın Örgütlü Kadın Mücadelemiz!

Program Tarihi: 2 Aralık Cumartesi Günü

Program Saat:12:00-17:00

Yer: İBB Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi

Adres: Hırka-i Şerif, Akşemsettin Cd. No:66, 34134 Fatih/İstanbul

Konum: https://bit.ly/49Qx8m8

Kayıt için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -