Salı, Ekim 4, 2022

Finlandiya’da Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi Fırsatı

Aktivite Açıklaması
Lyhty ry, 1993 yılında kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir dernektir. Lyhty ry’nin etik amacı, gelişimsel engelli bireylerin, ailelerinin ve tüm toplumun refahını teşvik etmektir. Müzik atölyesi, sahne sanatlarında çalışan on iki zihinsel engelli yetişkin için bir atölyedir. Atölye 2004 yılında kurulmuştur ve Finlandiya’da benzersiz bir çalışma modeline sahiptir. Müzik atölyesi Pertti Kurika’nın Name Days ve Kalle Salonen Band ile başladı. Müzik atölyesi, engelliler için anlamlı ve profesyonel gelişim görevleri sunar. Aktiviteler performansları, çalışmaları ve gezileri içerir. Bireysel ve grup becerileri gelişir. Müzik atölyesi, etkisi güçlü bir şekilde aktarılan ve hakim kültürü zenginleştiren eylemler için bir fırsat sunuyor. Müzik atölyesi şunları sunar:müzik ve tiyatro gösterileri, kulüp etkinlikleri ve kültürel etkinlikler, DJ ve karaoke hizmetleri, Stüdyo binası ve ekipmanı kiralama.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Düzenlemeleri
Gönüllü, Lyhty’nin konut binalarından birinde konaklayacak ve diğer gönüllülerle aynı odayı/evi paylaşacak. Yemek ve ulaşım Lyhty aracılığıyla düzenlenir.

Faaliyet Sırasında Eğitim
Müzik Atölyesinde çalışmaya hoş geldiniz! Gönüllünün rolü, yardım, destek ve diğer çalışanlarla birlikte zihinsel engellilere mentorluk yapmaktır. Hafta içi 9-16 çalışma saatleri. Gönüllülerin yıl boyunca kendisiyle birlikte çalışan bir akıl hocası olacaktır. Youtube videomuzu izleyin! https://www.youtube.com/watch?v=Q0jLoip_eVs Proje 12 ay sürecektir.Çalışma amaçlıdır ve her çalışan kendi güçlü yönlerini bulur. Gönüllünün rolü, yardım, destek ve diğer çalışanlarla birlikte zihinsel engellilere mentorluk yapmaktır.

Katılımcı Profili
Özel ihtiyaçları olan insanlarla çalışmak için iyi sosyal beceriler ve motivasyon önemlidir. İş zaman zaman dinamik olabilir ve böyle bir zihniyet gerektirir. Fince dilini öğrenmek için motivasyona sahip olmak önemlidir.

Son başvuru tarihi: 24 Ekim 2022

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

(Visited 619 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz