Cuma, Nisan 12, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Sosyal Girişimcilik Yetkinlik Eğitimi Katılımcılarını Arıyor

Girişimcilik bir kişilik yapısıdır. Alışılagelen ticari alanda yapılan işlerin yürütücüleridir girişimciler. Fakat girişimci özelliği olan kişiler sosyal sorumluluk sahibi ise, bu konuda da yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlar ile toplumsal sorunlara ve ihtiyaçlara çözüm üretebilirler. Böylece sosyal girişimciliğin toplumların kalkınmasında önemli mesafeler almasını sağlayabilirler. Sosyal girişimciler yüz yıllardır toplumların alışılagelmiş davranışlarını değiştirerek dönüşümlere yol açmışlardır.

Sosyal girişimcilik, bireyin yaşadığı çevredeki toplumsal bir sorunu belirleyerek ve girişimcilik ilkelerini kullanarak kalıcı çözümler üretmesi olarak özetleniyor.

Peki ya siz, bu işin neresindesiniz?

Doksanlı yıllarla literatüre giren ve günümüzde kendine oldukça popüler bir yer edinmiş olan “Sosyal Girişimcilik” hakkında kavramsal boyuttan uygulamaya zengin bir içerikle uygulanacak sertifikalı eğitim programıyla;

Sosyal Girişimcilik Nedir? ve Neler Yapar? detaylarıyla öğrenilecektir.

2 gün (12 saat) olarak planlanmış Sosyal Girişimcilik Yetkinlik Eğitimleri için 30’ar kişilik 8 farklı grup detayları formdadır.

Açık olan ilk eğitim tarihleri: 27.02.2024 – 28.02.2024

  • Eğitim, 18-30 yaş arasındaki gençlerin katılımına açıktır.
    Eğitimler ücretsizdir.
  • Eğitimler Erzurum’da ve yüz yüze gerçekleşecektir.
  • Eğitimi tamamlayanlara katılım sertifikası verilecektir. Ayrıca Eğitimler sonrası düzenlenecek olan İdeathon ve Hackathon’lara katılımlarında öncelik tanınacaktır.

Son başvuru tarihi: 25.02.2024 saat: 18:00

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -