Perşembe, Temmuz 18, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Fransa’da Uzun Dönem Gönüllülük Projesi Katılımcı Çağrısı

Proje Hakkında:

Proje Tarihleri: 27/08/2024 – 04/07/2025

Proje Yeri: Redon, Fransa

Le Cleu Saint-Joseph, 11 ila 14 yaşları arasındaki 750 öğrencinin eğitim gördüğü bir Katolik Ortaokuludur. Okul tüm öğrencilere açıktır. Bu nedenle okulda öğrenmede zorluk yaşayan gençler için de özel sınıflar (SEGPA bölümü olarak adlandırılır) bulunmaktadır.

Proje sırasında gönüllüler, Fransız okul sistemini keşfedecek, Avrupa hakkında kültürel bilgilerini geliştirecek, grup lideri olmayı (özellikle gençlerle birlikte) ve bir takımda çalışmayı deneyimleyeceklerdir.

Gönüllüler proje yönetimi, farklı dillerde iletişim, yeni teknolojilerin kullanımı gibi mesleki becerilerini geliştirmek için de sayısız fırsata sahip olacaklardır. Buna ek olarak katılımcılar kişisel zevk ve becerilerine göre kendi kişisel projelerini de geliştirebileceklerdir.

Gönüllülerin konaklama, yemek, ulaşım ve harçlık gibi gereksinimleri proje tarafından karşılanacaktır.

Katılımcı Profili:

Gönüllüler Fransız okul sistemi pedagojisini ve okul sistemini keşfetmeye ilgi duymalıdırlar. Gönüllülerin güçlü bir inisiyatif ve empati duygusuna sahip olması ve daha az fırsatlara sahip gençlerden oluşan bir toplulukla yüzleşmek için olgun olmaları da gerekecektir.

Temel düzeyde Fransızca bilmek avantajlıdır.

Gönüllüler, zorluklarla (engel, öğrenme güçlüğü) karşılaşanlar da dahil olmak üzere, 11-15 yaş arası gençlerden oluşan bir toplulukla takım çalışmasına katılmaya motive olmalıdırlar. Ayrıca katılımcıların sorular sormaya, önerilerde bulunmaya hazır ve gruplara nasıl liderlik edileceğini öğrenmeye istekli olmaları beklenmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 31/03/2024

 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -