Cumartesi, Temmuz 13, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Koruncuk Vakfı Ortaokul ve Lise Kız Öğrenci Yurtları Başvuruları Başladı

Eğitime erişimi risk altındaki kız çocuklarının barınma, bakım, sağlık ve tüm ihtiyaçlarını ücretsiz olarak destekleyen Koruncuk Vakfı’nın İstanbul Bolluca ve İzmir Urla’daki yurtlarına başvurular başladı.

Koruncuk Vakfı, okumaya istekli ancak eğitime ulaşmada sosyal, ekonomik ve coğrafi nedenler yüzünden zorluk yaşayan kız çocuklarına, akademik başarı önkoşulu olmaksızın ortaokuldan üniversiteye kadar ücretsiz barınma ve bakım hizmeti vererek onların sıcak bir aile ortamında eğitime erişmelerine ve hayata hazırlanmalarına destek oluyor.

Vakfın İstanbul Bolluca’da ve İzmir Urla’daki yerleşkelerinde bulunan kız öğrenci yurtlarında öğrencilerin temel ihtiyaçları ve eğitiminin karşılanmasının yanı sıra sosyal, kültürel, sportif faaliyetleri desteklenerek kız çocuklarının donanımlı bireyler olarak yetişmesi için çalışmalar yürütülüyor.

DEPREM BÖLGESİNDEN BAŞVURULAR ÖNCELİKLENDİRİLECEK

6 Şubat 2023’te meydana gelen depremin ardından bölgenin ihtiyaçlarına hızla destek olan Koruncuk Vakfı, yurt başvurularında da depremden etkilenen kız çocuklarını yurtlarına kabul etmişti. Bu yıl da aynı şekilde yurtlara kabul değerlendirmesinde deprem felaketinden etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Adana, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa ve Elazığ illerinde yaşayan kız çocukları önceliklendirilecek.

YURTLARA BAŞVURU KOŞULLARI VE DEĞERLENDİRME

Koruncuk Vakfı Ortaokul ve Lise Kız Öğrenci Yurtları’na başvuru için örgün öğretimde ortaokul ve lise öğrenimine devam eden kız öğrenciler başvuru yapabilir.

Başvurular, çocuğun eğitim hayatının çeşitli sebeplere bağlı olarak sekteye uğraması söz konusu ise saha inceleme ekibinin yerinde değerlendirmesinden sonra Değerlendirme Komitesine sunulur. Eğitim desteği onaylanan adaylar, Yönetim Kurulu kararıyla yurtlara kabul edilir.

*Koruncukköylere kontenjan dahilinde öğrenci kabul edilecektir.

KORUNCUK VAKFI’NIN SAĞLADIĞI OLANAKLAR

 • Barınma hizmeti,
 • Kitap, kırtasiye, kıyafet, harçlık desteği,
 • Psikososyal ve sağlık desteği,
 • Rehberlik ve kariyer danışmanlığı desteği,
 • Etüt öğretmeni desteği,
 • Okula ulaşımda servis desteği,
 • Sosyal ve kültürel aktivitelere katılma olanağı,
 • Yılda iki kez aile yanına gidiş-dönüş ulaşım desteği,
 • Tatil dönemlerinde gelişim kamplarına katılma olanağı,
 • Atölye ve laboratuvarlarda kişisel gelişim olanağı,
 • Lise öğrenimini Koruncukköylerde tamamlayan çocuklar için üniversite katkı bursu
 • Öğrenim hayatını Koruncukköylerde sürdüren çocuklar için lise ve üniversite sınavlarına hazırlık kurslarına katılım.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK

Koruncuk Vakfı Ortaokul ve Lise Kız Öğrenci Yurtları’na başvuru için i başvuru formunu doldurabilir veya telefon numaralarından Vakfa ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -