Perşembe, Haziran 13, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Fulbright Eğitimde Mükemmeliyet ve Başarı Burs Programı (TEA) Başvuruları Açıldı

Fulbright Eğitimde Mükemmeliyet ve Başarı (TEA) Programı, ortaokul ve lise düzeyinde tam zamanlı çalışan İngilizce öğretmenlerine, Amerika Birleşik Devletleri’nde altı haftalık bir profesyonel gelişim fırsatı sunmaktadır.

TEA Programı, İngilizce öğretmenlerinin hem öğretim yöntem ve tekniklerini geliştirmeyi hem de medya okuryazarlığının bu yöntem ve teknikler üzerindeki yeri ve etkisine ilişkin farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

Programa seçilen öğretmenler:

  1. ABD’deki üniversitelerde ileri düzeyde lisans ya da lisansüstü derslere katılırlar;
  2. En az 40 saat boyunca ABD’deki ortaokul ve liselerde ders gözlemi yapar, ders anlatır ve öğretmen meslektaşları ile tecrübelerini paylaşırlar;
  3. Hem ABD’nin hem de kendi ülkelerinin eğitim sistemlerinin uygulamalarını diğer program katılımcıları ile paylaşabilecekleri online bir profesyonel öğrenim topluluğuna katılırlar; ve
  4. ABD’deki program süreleri boyunca diğer eğitimsel ve kültürel faaliyetlerde yer alırlar.

Programın üniversitelerde ders alma boyutu, öğretmenler için yeni öğretim yöntemleri, müfredat geliştirme, ders planlama ve öğretim teknolojisi odaklı akademik seminerler üzerine kurulmuştur.

Programa katılan öğretmenlerin kendi okullarına döndükten sonra program yoluyla kazandıkları tecrübe ve becerilerini, meslektaşları ve öğrencileri ile paylaşması beklenmektedir.

Programa katılan her öğretmen yaşam masraflarını karşılayacakları miktarda burs, kaza ve hastalığa karşı sağlık sigortası ve programları süresince hem ABD’ye hem de ABD içi gidiş-dönüş bilet hakkına sahip olacaktır. Burs süresince öğretmenler için kalınacak yerler, program yetkilileri tarafından üniversite kampüsü içinde ya da yakınında ayarlanacaktır. Öğretmenlerin bu yurt ya da evleri, diğer program katılımcıları ile paylaşması beklenebilir.

TEA Programı bursiyerleri, en başarılı öğretim uygulamaları ve kişisel öğretmenlik deneyimlerini diğer burs katılımcıları ile paylaşabilecekleri bir çalıştaya katılmak zorundadır. Bu çalıştay, Washington D.C.’de düzenlenecektir.

Son Başvuru Tarihi: 15 Mart 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -