Cuma, Mayıs 24, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Sabancı Vakfı Hibe Programı Başvuruları Başladı

Kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, sivil toplum kuruluşlarının “eğitim” alanında uygulayacağı projeleri bekliyor. Hibe Programı kapsamında alınacak online başvurular 3 Ocak 2024’te başlayıp, 9 Şubat 2024 saat 17.00’de sona erecek.

 

17 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında 238 projeye hibe veren Sabancı Vakfı, 2024 yılı hibe programı çerçevesinde; kadın, genç ve engellilere yönelik “Nitelikli Eğitim, Eğitime Erişimin ve Devamın Desteklenmesi” ile “Hak Temelli Yaygın Eğitim Çalışmalarının Desteklenmesi” başlıkları altında sivil toplum kuruluşlarından gelecek proje başvurularını değerlendirecek.

 

Başvuru yapacak kurumların projeleri ile nitelikli eğitime eşit erişim, kız çocuklarının eğitime devamı, erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele, haklara dair farkındalık ve güçlenme, bağımsız yaşam ve erişilebilirlik, iklim değişikliği gibi alt temalardan en az birine değinen çalışmalar önermesi bekleniyor.

 

Kurumların en az bir ortak ile başvurmaları gerekiyor.

 

Projelerin en erken 17 Temmuz 2024 itibariyle başlaması, en geç 16 Temmuz 2025’te son bulması ve temel faaliyetlerinin Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Toplamda 8 milyon TL hibe dağıtılacak program kapsamında proje başına en az 600.000 TL, en fazla 1.000.000 TL verilecek.

 

Hibe Programı kriterleri hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için 2024 Başvuruları sayfasını, geçmiş yıllarda desteklenen projeleri incelemek için Tamamlanan Projeler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Sabancı Vakfı Hibe Programı’na göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -