Çarşamba, Haziran 19, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Geleceğin Teknolojileri Zirvesi: Yenilenebilir Enerji ve Akıllı Mühendislik Çözümleri Yarışması Katılımcılarını Bekliyor

Ankara Teknokent Koleji; Erasmus+ Avrupa Dayanışma Programı kapsamında yürütülecek olan “Yenilenebilir Enerji Gençlik Zirvesi” projesini hayata geçirmektedir.

 

Projenin genel amacı: Yenilenebilir-sürdürülebilir enerji, havacılık, sağlık, savunma, ulaşım, akıllı sistemler, tarım vs. sektörleri  ile ilgili gençlere ilham vermek, cesaretlendirmek, gençleri sorunların çözümü haline getirmek ve alan ile ilgili topluma olumlu yön vermektir.

 

Projenin hedefleri: 

 

1- Sektörel alanların yerel ve ulusal düzeyde tanınırlığını ve bilinirliğini artırmaya destek olmak.

2- Yenilenebilir enerji alanı ile ilgili bir kampanya yönetimi oluşturarak farkındalık yaratmak ve ilgili çalışmalara destek olmak.

3- Ankara’da eğitim ve öğretim gören ilköğretim 8. sınıf, tüm lise öğrencileri ve gençleri ile bir koordinasyon oluşturmak.

 

Bu kapsamda okulumuzda 07 Haziran 2024 Cuma tarihinde Ankara Teknokent Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir etkinlik planlanmaktadır. Bu etkinlik kapsamında bir yarışma düzenlenecektir:

 

“Geleceğin Teknolojileri Zirvesi: Yenilenebilir Enerji ve Akıllı Mühendislik Çözümleri”

 

Ödüller:

Birinci: 7.500 TL

İkinci: 5.000 TL

Üçüncü: 2.500 TL

* Bu kapsamda  belirtilen 14 farklı tematik alanda yaratıcı ve girişimci bir fikre/projeye sahip olan Ankara’da bulunan ilköğretim 8. sınıf, tüm lise düzeyleri ve tüm gençler bu yarışmaya davetlidir.

 

* Yarışmaya katılım için önemli olan bireysel ya da takım olarak projenizi/fikrinizi başvuru formunda anlatarak başvurunuzu tamamlamaktır.

 

* Başvuru aşamasında herhangi bir maket, somut çıktı, prototip, vs. ihtiyacı yoktur. Bu yarışmada önemli olan fikir aşamasındaki projelerinizi sunmaktır. Eğer daha önceden başladığınız ve şu an somutlaştırdığınız ya da somutlaştırmaya başladığınız bir fikir/proje varsa bunu da sunabilirsiniz.

 

Son Başvuru Tarihi: 4 Haziran 2024 Salı Saat 23:59

Başvuru Linki:

https://forms.gle/v3ZSGPZk3wNAryoPA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -