Salı, Haziran 25, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Vatandaş Diplomat Projesi Başlıyor

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından, ülkemizin temsili ve tanıtılmasında, vatandaşlarımızı da birer kamu diplomasisi aktörü hâline getirmeyi amaçlayan Vatandaş Diplomat Projesi başlatılıyor.

“Vatandaş Diplomat” projesiyle gittikleri ülkelerde Türkiye’yi temsil eden ve etkileşime girdikleri kişilerin Türkiye algısını şekillendirmede önemli bir rol üstlenen vatandaşlarımızın, ülkemizi temsil noktasında başarılı olması ve resmi tezlerimizi uluslararası kamuoyuna etkin şekilde aktarması hedefleniyor. Ayrıca mevcut ön yargıların kırılması, ülkemiz aleyhindeki dezenformasyon kampanyalarına karşı mücadele edilmesinin yanında halklar arasındaki karşılıklı anlayışın güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Proje ile yurt dışına giden tüm vatandaşlarımızın birer kamu diplomasisi aktörü hâline getirilerek Türkiye markasının güçlendirilmesi öngörülüyor.

 

Bu çerçevede 4 Haziran 2024 Salı günü, saat 11.30’da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konferans Salonunda Vatandaş Diplomat Projesi tanıtım programı düzenlenecektir.

 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -