Pazar, Nisan 21, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Genç İstihdamını Artırmak için Dijital Becerileri Geliştirme Projesi (EMPACT) Başvuruları Açıldı

Hayata Destek Derneği tarafından, ihtiyaç sahiplerinin geçim kaynaklarına erişimini desteklemek amacıyla yürütülen mesleki becerileri geliştirme çalışmalarında yeni dönem başlıyor. Proje Adana ve Mersin’de yürütülecek.

Bu dönem hayata geçirilecek istihdam programında hedef, sosyoekonomik güçlendirme ve sürdürülebilir gelir modelleri kurgulamak, çok kültürlü yapıların uyumuna katkı sunmak ve piyasa ihtiyaçları doğrultusunda kalifiye eleman açığını kapatmak olacak.

Bilişim, muhasebe ve ticaret alanlarında, hem çevrimiçi hem de yüz yüze uygulamalı modülleri içerecek eğitim programına başvuru süreci başladı. Katılımcılar bu program kapsamında, ilgilendikleri bir başlıkta ücretsiz eğitim hakkı kazanacak.

 • Programın uygulanacağı iller: Adana, Mersin
 • Programın süresi: 6 hafta teknik eğitim ve 3 ay iş yerinde eğitim/işbaşı eğitim olmak üzere 5 ay

Programın İçeriği

EMPACT by SES programı kapsamında, Hayata Destek ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) iş birliğinde hazırlanan, kalıcı istihdamın desteklenmesine yönelik eğitimlere, Adana ve Mersin’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile geçici koruma veya uluslararası koruma kapsamındaki mülteciler başvuru yapabilir.

Katılımcılara bilişim, dijital dönüşüm, muhasebe, insan kaynakları alanlarında eğitimler verilecek ve ilgili iş yerlerinde uygulamalı işbaşı eğitim fırsatı sunulacaktır.

Yapılan başvuruların değerlendirilmesiyle belirlenen katılımcılar, 2024 bahar dönemi itibarıyla eğitim programına başlayacaktır. Çevrimiçi platformlar aracılığıyla verilecek 6 haftalık teknik eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar, eğitim aldıkları alanlardaki firmalarda 3 aylık ücretli işyerinde eğitim/işbaşı eğitim hakkına sahip olacaktır.

Eğitim Başlıkları

 • Dijital Dönüşüm (ERP)
 • Ön Muhasebe – İnsan Kaynakları
 • Programın teknik eğitim ve işbaşı eğitim aşamalarına devam etmek, bu süreçte verilen desteklerden faydalanmak ve program sonunda katılım belgesi almaya hak kazanmak için katılımcıların programı düzenli takibi ve eğitimlere katılımı zorunludur.

Değerlendirme Süreci

Programa başvurular çevrimiçi alınacak ve belirtilen uygunluk kriterlerine göre kademeli bir değerlendirme yapılacaktır. Başvuru yapan adaylarla yürütülecek mülakat, dil ve bilgisayar bilgisi testi ve değerlendirmelerin ardından, programa katılmaya hak kazananları içeren asil ve yedek listeler belirlenecektir.

Başvuru değerlendirme sonuçları adaylara, eğitim programı başlamadan önce e-posta yoluyla bildirilecektir.

Not: İstihdam destekli eğitim programı için başvurular, belirtilen tarihler arasında, başvurunun yapıldığı tarihe göre adaylar sıralanarak kademeli olarak değerlendirilecektir. Kontenjan sınırı nedeniyle, başvuru yapmak isteyen adayların başvurularını mümkün olduğunca erken tamamlamaları tavsiye edilmektedir.

Programa Uygunluk Kriterleri

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ya da geçici veya uluslararası koruma kapsamında yer almak,
 • 18-40 yaş arasında olmak,
 • Adana, Mersin ilerinden birinde ikamet etmek,
 • Geçici veya uluslararası koruma kapsamında yer alan adaylar için bu illerden birinde kayıtlı olmak ve geçerlilik tarihi en az 6 ay önce başlayan kimlik belgesine sahip olmak,
 • Sigortalı bir işte çalışmıyor olmak ve bunu belgelemek,
 • Tercihen 4 ya da 2 yıllık üniversite mezunu ya da son sınıf üniversite öğrencisi olmak veya meslek liselerinin teknoloji, bilgisayar, muhasebe, ticaret gibi ilgili bölümlerinden mezun olmak,
 • Eğitim ve işbaşı eğitim programını düzenli takip için internet, telefon veya bilgisayar gibi gerekli araçlara sahip olmak ya da bu araçlara erişebilmek
 • Eğitimleri takip edebilecek düzeyde yazılı ve sözlü Türkçe dil yetkinliğine sahip olmak,
 • Eğitimlere katıldıktan sonra bilişim ve teknoloji alanında çalışan şirketlerde işbaşı eğitim programına katılım taahhüdünde bulunmak.

Son Başvuru Tarihi:17 Mart 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -