Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Hırvatistan’da Gerçekleşecek 3 Günlük Eğitim Kursu Katılımcılarını Arıyor

Do IT in Youth Work Eğitim Kursu

Eğitimin Tarihleri ve Yeri: 19-22 Mart 2024 | Zagreb, Hırvatistan

Bu eğitim kursunun temel amacı gençlik çalışanlarını gençlerin dijital yeterliliklerinin geliştirilmesi için gerekli yöntem ve araçlar konusunda eğitmektir.

Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı unsurlardan oluşan dijital gençlik çalışmalarına ilişkin bu eğitim kursu, gençlik çalışanlarını güçlendirmeyi ve birlikte çalıştıkları gençlerin dijital yeterliliklerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

21. yüzyıla doğan yeni nesil gençler, teknolojiyle iç içe büyüdüler. Dijital gençlik çalışması bugün her zamankinden daha önemli; gençlik çalışmalarını geliştirmek için dijital medyayı ve yeni teknolojiyi kullanılabilir. Dijital gençlik çalışması, farklı belgelerde de belirtildiği gibi, yüz yüze durumlarda, sosyal ve grup ortamlarında, ayrıca çevrimiçi ortamlarda veya bunların bir karışımında gerçekleşebilecek çalışmaları tanımlamak için kullanılmaktadır. Tüm gençlik çalışması pedagojileriyle ilgilidir ve her türlü uygulamayı geliştirebilir.

Bu eğitim kursu sırasında katılımcılar dijital gençlik çalışmaları, dijital güvenlik, STEM eğitimi ve LEGO ve 3D baskı gibi farklı araçların çalışmalarında nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatına sahip olacaklar.

Eğitim kursu, profesyonel yollarının başında olan ve dijital gençlik çalışması alanında yeni bilgiler edinmek isteyen gençlik çalışanlarına yöneliktir.

Eğitim kursu çevrimiçi ve çevrimdışı olarak uygulanacaktır. Katılımcılardan canlı eğitim öncesinde e-öğrenme kursuna katılmaları istenecektir.

Genel Amaç:
• Gençlik çalışanlarını, gençlerin dijital yeterliliklerinin geliştirilmesi için gerekli yöntem ve araçlar konusunda eğitmek.

Hedefler:

  • Gençlik çalışanlarını ve diğer gençlik çalışması profesyonellerini dijital gençlik çalışması için bir strateji oluşturma konusunda güçlendirmek,
  • Dijital gençlik çalışmalarında kullanılabilecek yöntem, araç ve etkinlikleri sunmak
    Yaygın öğrenmenin dijital araçlar ve STEM eğitimi ile nasıl tamamlanabileceğini analiz etmek
  • Çevrimiçi öğrenmenin yararlarını ve dezavantajlarını araştırmak
  • Snapchat, TikTok, Miro gibi araçlara ve gençlik çalışmalarında kullanılan diğer araçlara aşina olmak,
  • Destekleyici bir öğrenme ortamı oluşturmak için çeşitli alanların (açık hava, analog/dijital) nasıl kullanılacağını deneyimlemek ve öğrenmek (örneğin, STEM hakkında konuşmak için LEGO gibi yapı taşlarının nasıl kullanılacağı, gençlik çalışmalarında 3D baskının nasıl kullanılacağı)
  • Dijital gençlik çalışmalarında gelecekteki işbirliklerinde katılımcıların ağ oluşturmasını ve bağlantı kurmasını desteklemek

**Bu eğitim kursunun BT ve dijital gençlik çalışması alanında ileri düzey bir kurs olmadığını lütfen unutmayın. Bu alana yeni başlayanların eğitim kursuna başvurması beklenmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 6 Şubat 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -