Salı, Haziran 25, 2024

Hollanda Mülteci Vakfı Hibe Programı Başvuruları Açıldı

Hollanda Mülteci Vakfı (SV-Stichting Vluchteling) tarafından uygulanacak “ASPIRE” doğrudan fon ve kapasite güçlendirme programı kapsamında Türkiye’deki paydaşlar ile çok yıllı ortaklık için Niyet Beyanı Çağrısı başvuruları açılmıştır.

Çağrının Amacı:

Bu niyet beyanı çağrısının amacı, Güneydoğu Türkiye (SET kapsamındaki 11 ili kapsamaktadır) bölgesinde bulunan mülteciler ve yerel topluluklar için koruma ve hizmetlere erişimin iyileştirilmesi konusunda ilgili deneyime sahip yerel ve ulusal kuruluşları, Hollanda Mülteci Vakfı (SV) ile potansiyel çok yıllı bir ortaklık yoluyla ASPIRE programına katılmak için niyetlerini sunmaya davet etmektir.

 

Beceri ve Nitelikler

ASPIRE programına katılacak ülke içi ortaklar için temel başvuru kriterleri:

 • Mülteci ve/veya yerel topluluklar ile en az bir yıl çalışma geçmişine sahip olmak.
 • Mülteci ve yerel topluluklar ile aktif olarak etkileşim içinde olmak.
 • SET illerinde (Adana, Ayıdaman Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mardin, Mersin, Şanlıurfa ve Osmaniye) bir yıldan az olmamak kaydıyla, mevcut insan kaynağı ve program yönetim yapısı ile aktif olarak bulunma ve faaliyet gösterme.
 • Yukarıda belirtilen proje düzeyindeki iki hedeften (biri veya her ikisi) konusunda uzmanlığa sahip olmak.
 • Çalışma yürütülmesi hedeflenen ilde en fazla 4-6 ay içinde faaliyete geçme kabiliyetine sahip olmak.
 • Hem finansal hem de operasyonel açıdan proje yönetimi uzmanlığına sahip olmak ve proje raporları, değerlendirmeler ve denetim raporları gibi destekleyici belgeleri Türkçe veya İngilizce sunabilmek.
 • Cinsel Sömürü ve İstismardan Korunma ile dolandırıcılık ve yolsuzluğun önlenmesi konularında güçlü bir kararlılık göstermek.

Gerekli belgeler:

 • Mümkün ise, Türkiye’de kayıtlı olduğuna dair geçerli bir resmi belge.
 • En az, son bir yıla ait (denetlenmiş) mali tablolar (mevcutsa lütfen üç yıla kadar paylaşın). Mevcut değilse, başvuru formunda detaylandırılmasını rica ederiz.
 • Kuruluşun organizasyon şeması (Organigram)

 

Başvuru Süreci

 • Lütfen uygunluk kriterlerini dikkatlice okuyarak en geç 30 Haziran 2024 tarihine kadar aşağıdaki link aracılığıyla başvuru için gerekli destekletici belgeleri ve başvurunuzu bizlere iletiniz.
 • Hollanda Mülteci Vakfı, başvuru sırasında gönderilen tüm belgeleri doğrulamak için bir tarama süreci yürütecektir.
 • Bir sonraki aşamada, kısa listeye kalan kuruluşlardan, yüz yüze veya çevrimiçi mülakatlar aracılığıyla kuruluş hakkında daha derinlemesine bilgi vermeleri istenecektir. Ayrıca, bir sonraki aşamanın bir parçası olarak bir inceleme süreci ve referans kontrolü yapılacaktır.

 

Başvurular Türkçe veya İngilizce olarak sunulabilir. Başvuru dosyaları, 1. Ülke içindeki ortaklar aracılığıyla mültecilere ve yerel topluluk üyelerine yönelik koruma faaliyetlerinin yürütülmesi ve 2. Mülteciler ve ev sahibi topluluklar için iyileştirilmiş hizmetlere, tesislere ve bilgi sistemlerine erişim; hedeflerine ulaşılmasını destekleyecek yetki, kapasite ve uzmanlığa sahip kuruluşları belirlemek üzere bir Teknik İnceleme Paneli tarafından değerlendirilecektir.

Başvurunuzu Google form (aşağıda paylaşılan linkler) üzerinden yapabilir veya çağrı sonunda paylaşılan şablonu doldurarak gerekli belgelerle birlikte PDF formatında aspire@vluchteling.nl adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.

 

Türkçe Başvuru Formu: https://forms.gle/d4SssKq5FCyamTkd6

İngilizce Başvuru Formu: https://forms.gle/zGfEA8w3kTNbRHwA8

 

Hollanda Mülteci Vakfı Hakkında

Hollanda Mülteci Vakfı (SV-Stichting Vluchteling), dünya genelinde yerinden edilmiş nüfusa yardım etmek için ortak kuruluşları destekleyen bir acil yardım kuruluşudur. Acil ihtiyaç durumunda, Hollanda Mülteci Vakfı, barınma, tıbbi bakım, temiz içme suyu ve sanitasyon gibi doğrudan yardım sağlamak için ulusal ve uluslararası ortaklara fon sağlar. SV Hollanda’da ise, Hollanda halkına mültecilerin ve ülke içinde yerinden edilmiş kişilerin durumu ve genel olarak acil yardımlar hakkında bilgi vermektedir.

Hollanda Mülteci Vakfı, yerelleşmeyi ilerletme konusundaki taahhütleri kapsamında, son yıllarda 20’den fazla ülkede 50’den fazla yerel ve ulusal ortağa sağladığı doğrudan fon ve kurumsal kapasite güçlendirme desteğini artırmaktadır.

Daha fazlası bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret ediniz. https://www.vluchteling.nl/en

 

Çağrıya ilişkin detaylı bilgi için aşağıdaki belgeleri inceleyebilirsiniz:

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz