Pazartesi, Mayıs 20, 2024

III. İncEle Gençlik Kampı’na Davetlisiniz

Sizleri, Türkiye Avrupa Vakfı’nın (TAV) yürütücülüğünde gerçekleştirilen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen SAHNE: Sahte Haberler ve Nefret Söylemi ile Mücadele projesinin bir parçası olan İncEle Gençlik Kampı’na başvurmaya davet etmekten mutluluk duyuyoruz!

 

İncEle Gençlik Kampı, 18-25 yaş arası gençleri insan hakları, ayrımcılık, nefret söylemi, dezenformasyon gibi konularda bilinçlendirerek, dijital ve medya okuryazarlığını geliştirmeye, toplumsal cinsiyet eşitliği ve iklim adaleti gibi önemli meselelere dikkat çekmeye ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamaya odaklanmaktadır. Kamp süresince katılımcılar, bu konular üzerinde tartışacak, eğitimler alacak ve kendi dezenformasyonla mücadele kampanyalarını oluşturma fırsatı bulacaklar.

 

Ayrıca, SAHNE Topluluğu’na katılmak isteyen üniversite öğrencileri için bu kamp bir kapı niteliği taşımaktadır. Topluluğun bir parçası olarak, nefret söylemi ve dezenformasyonla mücadele ederek toplumsal barışa katkı sağlama fırsatını yakalayabilirsiniz.

 

İncEle Gençlik Kampı tamamen ücretsizdir! Konaklama, yemek, ulaşım ve atölyeler karşılanacaktır. Başvurular, motivasyonunuz, alanınızdaki deneyimleriniz ve başvuru sıranıza göre değerlendirilecek olup, cinsiyet dağılımı ve coğrafi denge gözetilecektir.

 

Katılımcılara kamp sonunda katılım belgesi verilecektir.

 

Başvuru için son tarih 21 Mayıs 2024, saat 17:00’dir.  

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz