Cumartesi, Haziran 22, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İKSV Genç Caz+ 24 için Başvurular Başladı

İKSV tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda 3-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 31. İstanbul Caz Festivali’nin gelenekselleşen bölümü Genç Caz+ için başvurular başladı. Bu yıl 22. yaşını kutlayan Genç Caz+, Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen, 28 yaş altındaki genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform sağlıyor. Başvurular sonrasında belirlenecek müzisyen ve topluluklar, 31. İstanbul Caz Festivali kapsamında şehrin farklı semtlerindeki parklarda ücretsiz gerçekleştirilen Parklarda Caz etkinliklerinde uluslararası sanatçılarla aynı sahneyi paylaşma imkânı yakalayacak ve Genç Caz+ 24 albümünde yer almaya hak kazanacak.

31. İstanbul Caz Festivali’nde konser verme ve Genç Caz+ albümünde yer alma fırsatı için Genç Caz+ seçmelerine katılmak isteyen müzisyenler ve topluluklar, buradan ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler. Başvurular bu adreste yer alan çevrimiçi form doldurularak yapılabilecek. Başvurular için son tarih 19 Nisan Cuma.

Kimler başvurabilir?

Genç Caz+’ya profesyonel bir albüm yayımlamamış, 28 yaşın altında olan müzisyen ve topluluklar başvurabilir. Seçmelere caz, funk, R&B, neo-soul, elektronik müzik, hip-hop gibi farklı türler, doğaçlama içeren türler arası müzikler ve benzeri tarzlardaki demolar ile katılınabilir. Müzisyenler, kendi özgün eserlerinin yanı sıra başka parçaların yorumlarından oluşan bir repertuvar ile başvurabilirler. Yayımlanacak albümde yer alabilmek için sanatçıların kendi özgün eserleri (söz-beste) ile katılmaları özellikle tercih edilecektir. Yapılacak başvurular üzerinden değerlendirme konserinde yer almaya hak kazanan isimler 29 Nisan Pazartesi günü festivalin web sitesi üzerinden ilan edilecek. Festivalde yer almaya hak kazanan müzisyen ve topluluklar ise 5 Mayıs tarihinde gerçekleşecek değerlendirme konserinden sonra açıklanacak. Festival ekibi ayrıca, Genç Caz+ seçmelerine katılmayı düşünen adaylardan, başvuru süreci ile ilgili haberleşebilmek için, Genç Caz+ web sitesinde belirtilen e-posta adresine Genç Caz+’ya başvurmayı düşündüklerini belirten kısa bir e-posta atmalarını rica ediyor.

Detaylı bilgi için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -