Perşembe, Temmuz 18, 2024

İngiltere’de Eğitim Başvuruları Hakkında 7 Soru-Cevap

 

Kaliteli eğitim ve dünya çapında üniversiteler denildiğinde ilk akla gelen ülkelerden biri İngiltere olacaktır. Her yıl binlerce öğrenci, İngiltere’de eğitim almak için başvuruda bulunur. Peki, İngiltere’de eğitim başvuruları, üniversiteler ve başvuru süreci, öğrenci yaşamı ve kariyer fırsatları gibi konular hakkında daha fazla bilgi almak ister misin?

Daha fazlası için okumaya devam edebilir ya da uzmanlarımızdan İngiltere eğitim başvuruları hakkında ÜCRETSİZ destek alabilirsin.

 

 1. En iyi İngiltere üniversiteleri hangileri?

İngiltere’de eğitim alabileceğiniz çok sayıda üniversite ve program seçeneği mevcuttur. Times Higher Education gibi kuruluşlar tarafından yapılan sıralamalar, İngiltere’nin en iyi üniversiteleri ve okullarını belirlerken Oxford ve Cambridge gibi üniversiteler, genellikle üst sıralarda yer almaktadır.

İngiltere’deki tüm üniversiteler için linke göz atabilirsin.

 

 1. İngiltere’de eğitim alabileceğiniz en popüler bölümler neler?

İngiltere’de eğitim almaya karar verdiyseniz, en önemli aşamalardan biri de bölüm seçimi olacaktır. Birçok üniversite özellikle mühendislik, işletme, sanat ve tasarımla tıp gibi alanlarda yüksek kaliteli eğitim fırsatları sunmaktadır.

Bölüm seçimi konusunda yardıma ihtiyacınız varsa İngiltere’de eğitim alabileceğiniz tüm bölümlere sitemizden inceleyebilirsin.

 

 1. Üniversite başvuruları için süreç nasıl işler?

İngiltere’de üniversite başvurusu yaparken dikkate almanız gereken önemli tarihler ve gereklilikler vardır. Başvuru tarihleri genellikle Ekim ayında başlar ve Ocak ayı gibi sona erer. Bazı üniversitelerde ise katılacağınız eğitim derecesi ve programlara göre başvuru tarihleri farklılık gösterebilir. Bu açıdan başvuruyu düşündüğünüz üniversitenin resmi internet sitesini kontrol etmek önemlidir.

Sitemize üye olmak ister misin? Dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsin. Hemen bu linkten kayıt ol.

 

 1. İngiltere’de üniversite başvurusu yaparken nelere dikkat edilmeli?

Başvurunuzun sorunsuz ilerlemesini istiyorsanız izlemeniz gereken birkaç önemli adım vardır. Öncelikle özgeçmiş ve motivasyon mektubunu özgün ve ilgi çekici bir şekilde hazırlamanızda fayda var. Referans mektupları da başvurunuzun önemli bir parçasıdır ve akademik veya profesyonel bir kaynaktan alınması gerekmektedir. İhtiyacınız olan diğer belgeler şu şekildedir:

 • Başvuru formu
 • Transkript
 • İngilizce dil yeterlilik belgesi (TOEFL veya IELTS)
 • Referanslar
 • Motivasyon mektubu
 • CV

 

 1. İngiltere’de burslu eğitim almak mümkün mü?

Evet. İngiltere’de eğitim maliyetleri genellikle yüksektir, ancak birçok üniversite uluslararası öğrencilere sunduğu burs programları ve mali yardımlar mevcuttur. Burslar için erken başvurmanın önemli olduğunu unutmamanızda fayda var.

İngiltere’de burslu eğitim alabileceğin üniversitelere hemen göz at.

 

 1. İngiltere’de eğitim ve yaşam maliyetleri yüksek mi?

İngiltere’de yaşam maliyetleri genellikle diğer Avrupa ülkelerine baktığınızda yüksektir. Ancak İngiltere’de lisans eğitimi 3 yıl, yüksek lisans ise 1 yılda tamamlanır. Bu nedenle Amerika, Avustralya gibi ülkelere göre daha avantalıdır.

İngiltere’de Eğitim ve Yaşam Ücretleri hakkında ayrıntılı makalemize göz atın.

 

 1. İngiltere’de eğitim sonrası kalmak mümkün mü?

İngiltere’de mezun olduktan sonra kalmak istediğinizde hükümet size eğitim derecenize göre 3 yıla kadar çalışma izni seçenekleri sunar. Böylelikle İngiltere’de yaşamaya devam etmek isteyen öğrenciler iş bulmak için fırsat sahibi olurlar.

İngilterede Okuldan Sonra Çalışma İmkanı hakkında merak edilenler rehberimizde.

Kaynak: HotcoursesTurkey

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz