Perşembe, Haziran 13, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İngiltere’de Okurken Çalışmak Mümkün Mü?

Yurt dışı eğitim almak için İngiltere’yi mi tercih ettiniz? Peki, İngiltere’de okurken çalışabileceğinizi biliyor musunuz? İngiltere, tüm dünyadan öğrenciler için bir cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Öyleki, İngiltere’de eğitim aldığınızda elde edeceğiniz derece dünya çapında tanınır ve size hayalinizdeki işi bulmak için sağlam bir temel oluşturur. Ülkedeki üniversiteler, dünya çapındaki işverenler tarafından yüksek prestiji ve saygınlığı ile bilinirken daha yüksek maaş almak ve etkili bir özgeçmiş için öğrencilere eşsiz avantajlar sunuyor.

Yurt dışında üniversite okumak istediğiniz okullar, üniversite bölümleri ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımızdan yurt dışı eğitim danışmanlığı almak ister misin?

Hemen eğitim uzmanlarımızdan ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı al.

İngiltere’de çalışmak için ne yapmalıyım?

İngiltere’de çalışmak istiyorsanız güzel haber okurken çalışmak için çalışma izni almanıza gerek yok. İngiltere’de okumak için hükümet, tüm dünyadan uluslararası öğrencilere akademik dönem boyunca sahip oldukları Tier 4 öğrenci vizesi ile çalışma izni veriyor. Tier 4 öğrenci vizesi, bir üniversite, kolej ya da eğitim kurumlarında İngiltere’de tam zamanlı programlara kabul alan öğrencilere verilir. Ancak unutmayın, lisans ve lisansüstü eğitim programlarının süresi 6 aydan uzun olmalıdır.

İngiltere dil okulu çalışma izni var mı?

İngiltere’de 6 aydan uzun süren bir dil okulu ya da sertifika programına kayıt oldunuz ve Tier 4 öğrenci vizesi sahibiyseniz İngiltere’de dil eğitimi alırken çalışabilirsiniz. Ancak 6 aydan daha kısa süreli İngiltere dil okulları ve eğitim programları için öğrencilere yasal çalışma hakkı verilmez.

Yurt dışı eğitim için bir üniversiteye başvurmayı mı düşünüyorsun? O halde, dünya çapında en iyi üniversitelerin broşürlerini ücretsiz indirerek, bölüm ayrıntıları ve giriş koşulları hakkında daha çok bilgi alabilirsin.

İngiltere’de kaç saat çalışılır?

İngiltere hükümeti, 6 aydan fazla eğitim gören çoğu uluslararası öğrenciye yarı zamanlı çalışma izni verir. Bunun için Tier 4 öğrenci vizesi sahibi olmanız yeterlidir. Bu da size, İngiltere’de okurken akademik dönem boyunca lisans veya lisansüstü eğitim döneminde haftada 20 saat, tatillerde ise tam zamanlı çalışma izni verir. Diploma ya da kurs programları için eğer Tier 4 vizeniz varsa haftada 10 saat çalışabilir.

Ancak bu saatlerin sadece öğrenci vizesi gereklilikleri olduğuna dikkat etmenizde fayda var ve üniversiteler, öğrencilerin çalışma saatlerini kısıtlayabilir.

Sitemize üye olmak ister misin? dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsin.

Hemen bu linkten kayıt ol.

İngiltere’de okurken çalışmak için uygunluk kriterleri neler?

  • 16 yaşından büyük olmak
  • İngiltere öğrenci vizesi sahibi olmak
  • Göçmen öğrencilere sponsorluk yapma yetkisine sahip kurumların listesinden eğitim almak

İngiltere’de hangi mesleklere ihtiyaç var?

İngiltere’de öğrenciyken çalışmak isteyen ve geçerli bir öğrenci vizesi sahibi olan uluslararası öğrenciler için yarı zamanlı öğrenci işleri bulmak kolaydır. Öncelikle bunun için üniversitenize başvurabilirsiniz. Yarı zamanlı öğrenci işleri arasında en popüler olanlar, fast-food restoranları ve perakende satış mağazaları işleridir. Aynı zamanda üniversite kampüsünüzde yapabileceğiniz birçok akademik olmayan öğrenci işleri de mevcuttur. Bunlar arasında asistanlık, üniversite kütüphane işleri, yemekhanede çalışmak gibi bazı öğrenci işleri yer alır.

Yurt dışı eğitim hakkında merak ettiklerini öğrenmek artık çok kolay! Sitemizde yer alan ücretsiz servisleri kullanarak burslar, üniversiteler, eğitim danışmanlığı ve birçok konuda faydalı kaynaklara hemen göz at.

Öğrenci vizesi ile hangi işleri yapmanıza izin verilmez?

Hem eğitiminiz sırasında hem de sonrasında Tier 4 öğrenci vizesi ile yapamayacağınız işler şu şakildedir:

  • Freelance çalışmak
  • Uber veya Deliveroo sürücüsü olmak
  • Tam zamanlı kalıcı bir işte çalışmak
  • Şovmen
  • Bir spor koçu da dahil olmak üzere profesyonel bir sporcu olarak çalışmak

Bizi Instagram sayfamızdan takip etmek ister misin? En güncel haberler, eğlenceli içerikler ve yurtdışı eğitim hakkında merak ettiğin her şey sayfamızda seni bekliyor.

Hemen linkten instagram hesabına göz at.

İngiltere’de okurken gönüllü çalışmak mümkün mü?

Okurken gönüllü olabilirsiniz. Gönüllüler normalde kayıtlı bir hayır kurumuna ya da kamu sektörü kuruluşuna yardım edeceklerdir.

İngiltere maaşlar ne kadar?

İngiltere’de yarı zamanlı bir öğrenci ne kadar kazanır diyorsanız, 18-20 yaş arasındaki öğrenciler için ücret saat başına 6.15£ ve 21 yaş üzerindekiler içinse 7.70£ civarındadır.

Kaynak: HotcoursesTurkey

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -