Pazar, Temmuz 14, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İşin Var, Gücün Var Programı Teknik Eğitimleri 2. Başvuru Dönemi Başladı

Bölgemizdeki 18-35 yaş arasındaki işsiz erkeklerin ve yaş sınırı olmaksızın işsiz kadınların iş gücü piyasasına dahil olmalarını sağlamak ve mesleki becerilerini artırmak amacıyla geliştirilen mesleki eğitimler Avrupa standartlarında hem teorik hem de uygulamalı olarak verilecektir.

İş dünyasının beklentilerini karşılayacak iş gücünün yetişmesine destek verecek olan mesleki eğitim programları, bölgemizdeki kadınların da iş sahibi olmalarına fırsat yaratarak, kadın- erkek eşitliğini de teşvik edecektir.

Programlardan yararlanan her bireyin tüm yönleriyle iş hayatına girmeye hazır hale getirilmesi için katılımcılara mesleki eğitimlerin yansıra beceri geliştirme eğitimleri, profesyonel kariyer danışmanlığı ve psikolojik danışmanlık hizmetleri de verilecektir.

Mesleki eğitim programlarına katılarak başarıyla tamamlayanların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Europass Sertifika Eki Belgesi almaları desteklenecektir. Ayrıca mezun olanlara  “iş bulma ve işe yerleştirme” destek hizmetleri de verilecektir.

Mesleki eğitimlere katılanların genel sağlık sigortası primleri ve/veya iş kazası meslek hastalığı sigorta primleri ödenecektir.

Mesleki eğitimlerde katılımcıların ulaşım, yemek ve diğer masrafları proje kapsamında karşılanacaktır.

Başvurular, web sitesi üzerinden yapılabileceği gibi, aşağıda iletişim bilgileri verilen Fırat Kalkınma Ajansı Yatırım Destek ofislerinden de şahsen yapılabilir. 

İllere göre var olan eğitim programlarını görüntülemek ve başvurmak için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -