Pazartesi, Nisan 22, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İspanya’da 7 Günlük “Demokrasi” Konulu Eğitim Kursu

“Demokrasi Önemlidir: Euro-Akdeniz Gençlik Çalışmaları, Gençleri Demokratik Katılım Konusunda Güçlendirme ve Dahil Etme” adlı eğitim kursu, 1-8 Mayıs 2024 tarihleri arasında Vic (Barselona), İspanya’da gerçekleştirilecek.

Kurs, gençlik katılımı, eleştirel düşünme ve işbirlikçi projeler gibi çeşitli stratejilerle Euro-Akdeniz bağlamlarında kapsayıcı demokrasi ve insan haklarını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Odak Noktaları:

  • Euro-Akdeniz bağlamlarında kapsayıcı demokrasi ve insan haklarının önemi ve uygulamasını keşfetme.
  • Eleştirel düşünmeyi ve vatandaşlıkta gençlerin güçlendirilmesini destekleyen gençlik çalışması yeterliliklerini geliştirme.
  • Demokratik değerleri koruyan ve karar vericilerle diyalogu teşvik eden işbirlikçi projelerin teşvik edilmesi.
  • Uzun vadeli demokratik süreçlere sürdürülebilir katılım için zihinsel sağlık farkındalığı gibi konularda stratejileri teşvik etme.
  • Erasmus+ programı içinde özellikle Euro-Akdeniz bölgesinde siyasi katılım ve vatandaşlık konularında sinerjiler oluşturarak işbirliği stratejileri geliştirme.

Katılımcı Profili:

Proje, kültürel vatandaşlık ve insan hakları eğitimi prensiplerine dayalı olarak demokratik katılımı teşvik eden yetenek ve uygulamaları geliştirmek isteyen  genç liderler, eğitmenler ve gençlik çalışanlarını hedefliyor.

Son Başvuru Tarihi: 16 Mart 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -