Pazartesi, Nisan 22, 2024

İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Sertifikalı Online Göç Farkındalık Eğitimi

Göç Farkındalık

Birçoğumuz için hem kişisel hem toplumsal tarihimizin, hafızamızın ve gündelik hayatımızın bir parçası olan göç olgusunu Türkiye toplumu olarak ne kadar biliyoruz, üzerine ne kadar düşünüyoruz? Bildiklerimizin ne kadarı doğru, ne kadarı yanlış? Göçmen ve mültecilerin içinde oldukları koşulları, hakları ve hep birlikte ortak ihtiyaçlarımız ile sorumluluklarımızı hiç duyduk mu?

Bu sorulara cevap aramak üzere İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLGİ-Göç) olarak bir uzaktan eğitim hazırladık. Bu çalışmada göçe dair kavramsal, hukuki ve Türkiye’deki tarihsel bağlam ile özellikle mültecilerin güncel durumu, haklar, ortak ihtiyaçlar ve sorumluluklarımıza ilişkin bilgiler uzman görüşleri ve göçmen ve mültecilerin kendi anlatımlarıyla aktarılıyor. Eğitim videoları Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği desteği ile hazırlanmış olup içerikten sadece BİLGİ-Göç sorumludur.

Nasıl Kullanılır?

Eğitim sekiz bölümden oluşmaktadır. Her bölümde ele alınan konuyla ilgili Temel Noktalar, Kaynakça, Eğitim Videosu ve Kapanış Testi yer almaktadır. Kaynakça geniş bir şekilde ele alınarak akademik okumalar, blog/medya yazıları, video ve podcast yayınları yanı sıra film önerilerini içerecek şekilde hazırlandı.

Derslere başlamak için “Kayıt Ol” kısmından hesabınızı oluşturabilirsiniz. Katılımcılar sekiz bölümü ve ilgili testleri başarı ile tamamladıklarında sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Materyallere ve ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz