Salı, Mayıs 21, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İstihdam Garantili 5. İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programı Başvuruları Başladı

Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından kalkınma ajanslarının 2024 teması ‘Kadın Girişimciliği ve Kadın İstihdamı’ olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda, Ankara’daki sanayi sektöründeki firmalar ile istihdam odağında yapılan görüşmeler sonucu hazırlanan teorik ve pratik eğitim programları ile bölgedeki iş ihtiyacını karşılamak ve üretken beşerî sermayenin geliştirilmesinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Ankara Kalkınma Ajansı ile ASO Sürekli Eğitim Merkezi (ASO-SEM) iş birliğinde yürütülen İstihdam Garantili “İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programı” kadın istihdamı ağırlıklı olacak şekilde devam etmektedir. Şimdiye kadar organize edilen ilk dört İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programı kapsamında eğitimlere katılan toplamda 304 kursiyerin 220 tanesi aldıkları eğitimlere göre ilgili sanayi firmalarında istihdam edilmiştir.   Başarı ile tamamlanan programların ardından kadın ve genç istihdamını artırmaya yönelik kadın başvuru sahiplerine öncelik sağlanacağı, kursiyerlerin en az yarısının kadın kursiyerlerden oluşacağı İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programına başvurular açılmıştır.

Program; CNC Tezgâh Operatörlüğü, Elektromekanik Bakım ve Montaj Uzmanlığı, Kaynak Teknolojisi Uzmanlığı, Dikiş Makinası Operatörlüğü, Endüstriyel Otomasyon ve Teknolojisi Bakım ve Onarım Uzmanlığı, CMM Uzmanlığı ve GES Bakım Onarım Uzmanlığı alanlarında eğitim verilerek kişilerin istihdam sürecine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

 

Programın İçeriği

Eğitimler, Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezi atölyelerinde verilecek olup haftada 5 gün, toplamda yaklaşık 200 saat süren eğitimlerin günlük eğitim süresi 6 ders saattir.

 

Başvurulabilecek eğitimler:

  • CNC Tezgâh Operatörlüğü

  • Elektromekanik Bakım ve Montaj Uzmanlığı

  • Dikiş Makinası Operatörlüğü

  • Endüstriyel Otomasyon ve Teknolojisi Bakım ve Onarım Uzmanlığı

  • CMM Uzmanlığı

  • GES Bakım Onarım Uzmanlığı

*Eğitim süreleri programlara göre değişiklik gösterebilir.

 

Eğitim Hedef Kitlesi

18-35 yaş arası gençler

 

Eğitim Yeri

Eğitimler Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezi atölyelerinde gerçekleştirilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 13 Mayıs 2024 

Eğitimler: 20 Mayıs 2024 – 09 Ağustos 2024 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -