Salı, Mayıs 21, 2024

İtalya’da Gerçekleşecek 4 Günlük Seminer Katılımlarınızı Bekliyor

“Solidarity in Practice” semineri, 14-18 Ekim 2024 tarihleri arasında İtalya’da gerçekleşecek ve katılımcıları topluluklarında dayanışmayı teşvik etmeye ve olumlu etkiler yaratmaya istekli olan kişiler için bir platform sunacaktır.

Seminer, özellikle Avrupa Dayanışma Programı ve ötesinde dayanışmayı eyleme çevirme yöntemlerini, tekniklerini ve test etmeyi amaçlamaktadır.

Katılımcılar, dayanışmanın pratik uygulamaları, topluluklarda pozitif değişim yaratmak için en iyi uygulamaları, araçları ve teknikleri paylaşan atölyelerde, tartışmalarda ve etkileşimli etkinliklerde yer alacaklar. Etkinlik, değer odaklı öğrenmeyi vurguluyor ve katılımcıların deneyimlerini daha geniş toplumsal sorunlarla bağdaştırmayı amaçlıyor.

Seminerin ana hedefleri şunları içerir:

  • Dayanışmanın pratik uygulamalarını öğrenmek ve topluluklarda pozitif etkiler ve değişim yaratma yöntemlerini keşfetmek.
  • Başarılı uygulamalardan ilham alarak ve bu uygulamaları kendi bağlamlarında benimseyip uygulamayı öğrenmek.
  • Katılımcıların iyi uygulamalarını daha geniş bir kitleye sergilemek.
  • Dayanışmayla bağlantılı olarak yeni sivil katılım biçimlerini keşfetmek.
  • Avrupa genelinden örgütler ve eğitmenlerle ağ oluşturmak.

 

Seminere dayanışma ve olumlu değişimle ilgili faaliyetlerle ilgili veya ilgilenen katılımcılar, gönüllülük örgütlerinden temsilciler, dayanışma proje ekipleri, gençlik örgütlerinden ve gençlik çalışanlarından; eğitmenlerden ve topluluk yöneticilerinden çeşitli rollerdeki kişilerin katılması beklenmektedir.

Seminere, katılımcıların yüksek düzeyde katılımını teşvik eden, gayri resmi öğrenme metodolojileri ve akran öğrenmesine dayalı bir format hakimdir. Üç tam gün boyunca, katılımcılar anlamlı diyaloglar kuracak, bilgi alışverişi yapacak ve rolleri ve toplulukları için geçerli olan yeni beceriler kazanacaklar.

 

Son Başvuru Tarihi: 16 Haziran 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz