Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Kadın Kooperatifleri Destek Programı Kapsamında Bağımsız Değerlendiriciler Görevlendirilecektir

Kadın Kooperatifleri Destek Programı (https://www.kedv.org.tr/icerik/kadin-kooperatifleri-destek-programi-teklif-cagrisi), Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ve Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği tarafından Avrupa Birliği finansal desteğiyle yürütülen Türkiye’deki Kadın Kooperatiflerinin Ağ Oluşturma Kapasitelerinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında uygulanıyor. Kadın Kooperatifleri Destek Programı kapsamında Teklif Çağrısına çıkılan Hibe Programına sunulan proje tekliflerinin değerlendirilmesi için Bağımsız Değerlendiriciler görevlendirilecektir. İlgililerin başvurmak istedikleri hibe programına ilişkin aşağıda yer alan bağımsız değerlendirici ilanını ve sunulması gereken belgeleri incelemeleri önem arz etmektedir.

Bağımsız Değerlendirici Seçiminde Aranacak Nitelikler

Değerlendirme sürecinde görev alacak bağımsız değerlendiricilerin aşağıdaki niteliklere sahip olması beklenmektedir:

– En az lisans derecesine sahip olmak,

– En az 5 yıllık sivil toplumla çalışma deneyimine sahip olmak,

– AB hibe projeleri ve teknik yardım projelerinde en az 2 yıl deneyime sahip olmak,

– Hibe programlarında daha önce bağımsız değerlendirici olarak yer almış olmak.

Bunun yanında adayların aşağıdaki alanlarda bilgi ve/veya tecrübe sahibi olmaları tercih sebebi olacaktır:

– Proje döngüsü yönetimi,

– Mali ve teknik konularda proje etüdü ve değerlendirmesi,

– Avrupa Birliği mali destek uygulama usulleri,

– Hibe projesi uygulaması ve yönetim,

– Deneyim alanı ile ilgili mevzuat,

– Kadın kooperatiflerinde çalışma deneyimi,

– Kooperatiflerle ilgili bir disiplinde akademik deneyim ya da eğitim,

– Kooperatiflere yönelik hibe programlarında bağımsız değerlendiricilik.

Adayların belirlenmesi sürecinde özgeçmişlerinde sundukları bilgileri doğrulayıcı nitelikte belgeler (diploma, çalışma deneyimini doğrulama belgeleri) talep edilecektir.

Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı:

İlgilenen adayların detaylı öz geçmişlerini konu kısmına “Bağımsız_Değerlendirici_BD_2023” yazarak 11 Ocak 2024 tarihine kadar ik@kedv.org.tr adresine göndermelerini rica ederiz.

Başvurusu kabul edilerek ‘bağımsız değerlendirici havuzu’na alınan adaylardan projelerin değerlendirilmesi aşamasında görevlendirilmesine karar verilenlere tebligat elektronik posta yoluyla yapılacaktır. Adaylarla ayrıca resmi yazışma yapılmayacaktır.

 

Bağımsız Değerlendiricilerin Görevlendirileceği Yer ve Zaman:

Bağımsız değerlendirici olarak görevlendirilmesi uygun görülenlere verilecek eğitime ve bağımsız değerlendiricilerin gerçekleştirecekleri değerlendirmelere ilişkin tarih ve çalışma takvimi kendilerine elektronik posta yolu ile gönderilecek uygunluk takvimine göre belirlenecektir. (KEDV Proje Teklif Çağrısı bağımsız değerlendirici değerlendirmesi çalışmalarını 18 Ocak – 5 Şubat 2024 tarihleri arasında yürütmeyi planlamaktadır. Alınan proje başvuru sayısına göre bu süre uzatılabilir.

Çalışma saatleri prensip olarak hafta içi 09:00-18:00 arasında olacaktır. Gerekli görüldüğü zaman çalışma saatleri hafta sonu da olabilecektir. Tüm bu çalışmalar KEDV kararına bağlı olarak KEDV Binasında veya internet ortamında gerçekleştirilecektir.

 

Bağımsız Değerlendiricilere Yapılacak Ödemeler:

Bağımsız Değerlendiricilere, proje başına aylık asgari ücret net tutarının yüzde beşini geçmemek üzere, KEDV tarafından belirlenecek ve akdedilecek sözleşmede yer alacak miktarda ücret ödenecektir. Bağımsız değerlendiricilere ücretleri ve İstanbul dışından geliyorlarsa ulaşım giderleri dışında herhangi bir ödeme ve harcama yapılmayacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -