Pazar, Nisan 21, 2024

Kanada’da Eğitim Başvuruları ve En İyi Üniversiteler

Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birine sahip olan Kanada, bugün özellikle göçmenlik politikaları ve yüksek yaşam standartları ile öğrenciler için mükemmel bir eğitim destinasyonudur. Yüksek kaliteli eğitim veren birçok üniversiteye ev sahipliği yapan Kanada üniversiteleri, dünya çapında üne sahipken çok kültürlü ortamları ve mezuniyetten sonra kariyer fırsatları ile öğrencilere çok sayıda fırsat sunmaktadır. Yazımızda Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler için en iyi üniversiteler, Kanada’da eğitim başvuruları ve daha fazlasına yer verdik.

Yurt dışında eğitim almak istiyor ve ne yapacağınız konusunda kafanız mı karışıyor? IDP Education’ın kendi öğrencilerine özel sunduğu FastLane hizmeti, SADECE 5 GÜNDE SONUÇ alabileceğiniz hızlı üniversite kabulü sağlıyor.

Şimdi IDP FastLane ile başvuruda bulun, ön kabul al!

 

Neden Kanada’da eğitim almalısın?

 • Akademik mükemmellik
 • Yüksek kaliteli üniversiteler ve kolejler
 • Kültürel çeşitlilik
 • Güvenli ve huzurlu ülke
 • İngilizce ve Fransızca dillerinde eğitim alma imkanı
 • Aynı anda hem okuyup hem de çalışma imkanı
 • Mezuniyetten sonra çalışma izni fırsatı
 • Büyüyen teknoloji endüstrisi
 • Araştırma ve geliştirme fırsatları
 • Kanada’da daimi ikamet statüsü için kolay süreç

 

Kanada üniversiteleri için başvuru gereklilikleri neler?

Yüksek öğrenim için en çok aranan destinasyonlardan biri olan Kanada, dünyanın dört bir yanından öğrencileri ağırlıyor. Kanada üniversiteleri için Sonbahar, İlkbahar ve Yaz olmak üzere üç farklı üniversite başvuru zamanı vardır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta başvurular için girmeniz gereken GRE veya GMAT gibi bölümlere yönelik sınavlarla IELTS ya da TOEFL gibi İngilizce yeterlilik puanlarına ihtiyacınız olacağıdır.

Yurt dışında üniversite okumak istediğiniz okullar, üniversite bölümleri ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımızdan yurt dışı eğitim danışmanlığı almak ister misin?

Hemen eğitim uzmanlarımızdan ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı al.

 

Peki, Kanada’da eğitim başvuruları için hazırlamanız gereken belgeler neler?

 • Lisans eğitimi için lisans diploması ve yüksek lisans eğitimi için lisans diploması
 • Transkript
 • İngilizce yeterlilik belgesi
 • Başvuru formu
 • Referans mektupları
 • Niyet mektubu

Sitemize üye olmak ister misin? dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsin. Hemen bu linkten kayıt ol.

 

En iyi Kanada üniversiteleri hangileri?

Yurtdışı eğitim almak isteyen öğrencilerin, kendi ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uygun bir üniversite seçmeleri en zorlu kararlardan biridir. Kanada’da eğitim alabileceğiniz çok sayıda üniversite yer almaktadır. Bu üniversitelerin birçoğu öğrencilere yüksek kaliteli eğitim ve program çeşitliliği sunarken mezuniyetten sonra iş fırsatları ve okurken çalışma imkanları ile de dikkat çekerler. Aynı zamanda finansal desteğe ihtiyacı olan öğrenciler için de burs başvurusu yapabilecekleri çok sayıda kurum bulunmaktadır. Peki, Kanada’daki en iyi üniversiteler hangileri?

 

 1. Toronto Üniversitesi

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk 50’de kendine yer bulan ilk 3 Kanada üniversitesinden biri olan Toronto Üniversitesi, 1827 yılında kurulmuştur. Toplamda 10 Nobel ödüllü mezuna sahip üniversitenin ünlü mezunları arasında Michael Ondaatje ve Margaret Atwood gibi yazarlar yer alıyor.

Yurt dışı eğitim için bir üniversiteye başvurmayı mı düşünüyorsun? O halde, dünya çapında en iyi üniversitelerin broşürlerini ücretsiz indirerek, bölüm ayrıntıları ve giriş koşulları hakkında daha çok bilgi alabilirsin.

 

 1. McGill Üniversitesi

Kanada’nın en iyi üniversitesi olarak dünya sıralamalarında kendine yer bulan McGill, 1821 yılında Montreal şehrinde kurulmuştur. Hem lisans hem de lisansüstü derecelerde 300’den fazla program sunan üniversitenin 30.000’den fazla öğrencisi vardır ve bunların yaklaşık dörtte biri uluslararası öğrencidir.

 

 1. British Columbia Üniversitesi

Kanada’nın Vancouver şehrinde 1908 yılında kurulan British Columbia, dünyanın en iyi araştırma kurumudur. 65 binden fazla öğrenciye sahip üniversite, 7 milyondan fazla yayınla Kanada’nın en büyük ikinci araştırma kütüphanesi ve nükleer fizik için ulusal laboratuvarı olan okuldur.

Kaynak: HotcoursesTurkey

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz