Çarşamba, Temmuz 17, 2024

Kentime Değer Projesi’nin Gençlik Hibe Programı Açıldı

Kentime Değer II Projesi, Dört Mevsim Derneği’nin yürütücülüğünde ve Çiğli Belediyesi AB Ofisi, Kentsel Stratejiler ve Yerel Uygulamalar Derneği (Kent-Lab) ortaklığında, Sabancı Vakfı Hibe Programları desteğiyle gerçekleştirilmektedir.

Hibe çağrısının genel amacı, İzmir’de yaşayan 18-30 yaş arası gençlerin yaşadıkları yerde aktif katılımını artırmak ve kapsayıcı bir kent politikası oluşturulmasında gençlerin yerel yönetimlerle birlikte çalışabilme pratiği geliştirmeleridir.

Projelerin yürütücüleri doğrudan 18-30 yaş arası gençler olmalıdır. Başvurular ekip olarak yapılmalıdır. Gençlik grupları bir inisiyatif ya da bir STÖ olabileceği gibi, bir öğrenci topluluğu da olabilir. Ekiplerin tüzel kişiliği olması gerekliliği yoktur. Bununla birlikte başvuran ekiplerin tüzel kişiliğinin olması bir engel değildir.

Hibe Çağrısının öncelikli konuları kent hakkı bağlamında, “(1) Eğitime Erişim; (2) Gençlik; (3) Engellilik; (4) Toplumsal Cinsiyet; (5) İklim Krizi/Ekoloji”dir.

Proje başvuruları, belirtilen temalardan en az biriyle alakalı olmalı, kentteki sorunlara çözüm üretmeye yönelik faaliyetler içermelidir. Projelerin yerel yönetimlerle temas edebilecek faaliyetler içermesi, yerel yönetim mekanizmalarıyla diyalog oluşturmayı teşvik etmesi arzu edilmektedir.

Detaylı Bilgi için: https://dortmevsimood.org/genclikhibeprogrami/

Hibe Çağrısı Metni

30 Kasım Çarşamba günü, saat 23:59’a kadar başvuru formu eksiksiz doldurularak hibe programına başvuruda bulunulabilir.

Sorular için nilay.kume@dortmevsimood.org adresinden Nilay Küme ile iletişime geçilebilinir.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz