Pazartesi, Mayıs 20, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Kuzey Makedonya’da Gerçekleşecek 7 Günlük Eğitim Kursu Katılımcılarını Bekliyor

“AI Tools 4 Youth Work” 15-22 Haziran 2024 tarihleri arasında Popova Shapka- Tetovo, Kuzey Makedonya’da gerçekleşecek bir eğitim kursudur.

Bu proje, gençlik çalışmaları programlarının geliştirilmesinde yapay zeka (AI) araçlarının kullanımındaki ana yetkinliklerin katılımcı gençlik çalışanları/liderlerin becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Proje, gençlerin hayatlarında yapay zeka (AI) araçlarının ve sosyal medyanın oynadığı kritik rolün ve dijital okuryazarlığın artan öneminin farkındalığıyla geliştirilmiştir.

Bu proje, gençlik çalışanlarının yetkinliklerini artırmayı hedeflemektedir, böylelikle onlar AI araçlarını ve sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanarak topluluk bağlamında gençler arasında aktif sivil katılımı başlatıp destekleyebilirler.

Bu program aracılığıyla, yalnızca çeşitli AI ve sosyal medya araçları incelenmekle kalınmayacak, aynı zamanda analiz, çeşitli gerçeklik ve deneyimleri paylaşma, deneyimsel öğrenme, tartışmalar, atölye çalışmaları, özel konular için özelleştirilmiş eğitim modülleri, somut eylem planlarının oluşturulması, gelecek projelerin planlanması ve yayılma ile takip faaliyetlerinin uygulanması gibi kapsamlı bir yaklaşım da benimsenecektir.

Eğitim kursunun amaçları şunlardır:

  • Gençler arasındaki demokratik, sivil ve sivil katılım yoluyla sivil katılım deneyimlerini ve fırsatlarını değerlendirmek.
  • Gençlik çalışanlarının dijital okuryazarlığını artırmak ve teknolojiyi resmi olmayan eğitim ortamlarında kullanma becerilerini sağlamak.
  • Gençlik aktivizmi için yapay zeka (AI) araçlarının ve sosyal medyanın potansiyelini keşfetmek.
  • Teknoloji ve sosyal ağlar bağlamında resmi olmayan eğitim yöntemlerinin etkinliğini değerlendirmek.
  • Gençlik çalışanlarına ve ortak kuruluşlara etkili atölye çalışmaları tasarlamak için pratik araçlar ve kaynaklar sağlamak.
  • Topluluk katılımı için yerel fırsatları belirlemek ve gençlik çalışmalarında yapay zeka (AI) araçlarının ve sosyal medyanın kullanımı üzerine bir kaynak rehberi oluşturmak.

 

Son Başvuru Tarihi: 4 Mayıs 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -