Perşembe, Mayıs 23, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Litvanya’da ESC Gönüllülük Projesi Çağrısı

Proje: Volunteering in Panevezys education center “Sviesa”

Tarih: 01/10/2023 – 30/06/2024

Yer: Panevezys, Litvanya

Faaliyet açıklaması
Panevėžys eğitim merkezi “Šviesa” engelli öğrenciler için derslerden sonra çeşitli etkinlikler ve sosyal etkinlikler düzenlemektedir. Gönüllüler, engelli çocuklar ve gençler için etkinlikler ve farklı atölye çalışmaları düzenlenmesinde ekibe tam olarak dahil edilecektir. AGH gönüllülerinin ana faaliyetleri ve çalışma alanları şunlar olacaktır: derslerde öğretmenlerle birlikte engelli çocuklara yardım etmek ve onlarla birlikte çalışmak, bu şekilde engellileri eğitmek için fikir ve yöntem alışverişinde bulunmak; öğrenciye resmi olmayan ek faaliyetlerde ve öğleden sonra faaliyetlerinde yardımcı olmak; çocuklar için kültürlerarası etkinlikler, piknikler, spor etkinlikleri, bilişsel geziler vb. düzenlemek; Gönüllüler kendi etkinlik ve aktivitelerini organize etme şansına sahip olacaklar. Gönüllü, personelin yardımıyla çocuklar için kendi aktivitelerini başlatmak için çok fazla özgürlüğe sahip olacaktır.

Konaklama, yemek ve ulaşım düzenlemeleri
Gönüllüler merkezimizin yurdunda kalacaklardır. Tüm gönüllülerin ayrı odaları, ortak mutfağı ve banyosu olacaktır. Havlu, battaniye, yastık ve nevresim temin edeceğiz. İnternet bağlantısı merkezde (bilişim sınıflarında) ve konaklama yerindedir (wi-fi). Harçlık: 120€/kişi/ay Yemek: Kuruluşumuz sabit bir yemek miktarı sağlamaktadır. Projeye gidiş/dönüş seyahat masrafları, kilometre cinsinden ifade edilen mesafeye dayalı olarak Erasmus+ mesafe hesaplayıcısına göre karşılanacaktır.

Faaliyet sırasında eğitim
Gönüllü, Ulusal ajans tarafından düzenlenen Varışta ve Ara Dönem eğitimlerine katılacaktır. Dil kursu: gönüllü, Litvanca dilini çevrimiçi olarak öğrenme olanağına sahip olacaktır. Gönüllüler, koordinatör ve mentor ile haftalık toplantılar ve tartışmalar yapacak.

Katılımcı profili
Genelde dinamik, yaratıcı, sosyal, sabırlı ve ne yapmak istediğini bilen gönüllüler arıyoruz. Motive olmanız, Litvanca öğrenmeye istekli olmanız, bir takımda çalışabilmeniz, sosyal, esnek ve yaratıcı olmanız gerekir: ilginç hobileri olan, kendi fikirleri olan ve farklı kültürlere açık insanları ağırlamak isteriz. Hayatında bir değişiklik arıyorsan, yeni deneyimler edinmek ve yeni beceriler kazanmak istiyorsan, yurtdışında yaşamak ve dünyanın her yerinden insanlarla tanışmak istiyorsan, bugün hayatını değiştirecek yolculuğa başla ve bir gönüllülük projesine kaydol.

Son başvuru: 27 Haziran 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -