Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Mevlana Kalkınma Ajansı İmalat Sanayinde Dönüşüm Teknik Destek Programı İlan Edildi

Mevlana Kalkınma Ajansı, TR52 Bölgesi 2024-2028 taslak Bölge Planı, 2024-2026 Sonuç Odaklı Programı ve 2024 yılı Çalışma Programı çerçevesinde uygun proje başvurularının sunulması amacıyla 2024 yılı İmalat Sanayinde Dönüşüm Teknik Destek Programına çıkmış bulunmaktadır.

 

Program Genel Amacı

TR 52 bölgesinde imalat sanayinde dönüşümü sağlamak için iş süreçlerini, teknoloji kullanımını ve organizasyonel yapıyı kurumsal ve ikiz dönüşüm çerçevesinde ele alarak daha etkili, verimli, esnek, yatırım ve istihdamı kolaylaştıran sürdürülebilir bir üretim ortamı oluşturmaktır.

Uygun Başvuru Sahipleri

TR52 Bölgesindeki imalatçı işletmeler/kooperatifler ile bu kurum/kuruluşlarla ilgili faaliyet gösteren odalar ve dernekler.

Öncelikler Öncelik 1:

İmalat sanayinde kurumsal dönüşüme katkı sağlanmasına yönelik danışmanlık faaliyetleri kapsamında;

  • Kurumsal yönetim danışmanlığı, izin, kalite ve sertifikasyon belgeleri ile ilgili başvuru süreçlerinin başlatılarak edinimlerinin kolaylaştırılması, yatırıma yönelik tam fizibilitelerin hazırlanması ile daha önce ihracat yapmamış olan imalatçı firmaların ihracat koçluğu faaliyetlerine yönelik uygun başvurular değerlendirilecektir.

Öncelik 2:

İmalat sanayinde ikiz dönüşüme katkı sağlanmasına yönelik danışmanlık faaliyetleri kapsamında;

  • Araştırma/raporlama/fizibilite çalışmaları ile Dijitalleşme, Enerji Etüdü, Yeşil Dönüşüm (Temiz Üretim, Enerji Verimliliği, Karbon Ayakizi) ve Yalın Üretim danışmanlığı faaliyetlerine yönelik uygun başvurular değerlendirilecektir.

Program Bütçesi

20.000.000 TL

4. DÖNEM

31 Ağustos 2024

5. DÖNEM

31 Ekim 2024

6. DÖNEM

31 Aralık 2024

 

 

 

 

 

 

 

 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz