Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Mezunlar İçin Kanada’da Yüksek Ücretli İşler

 

İngilizce konuşulan ülkeler arasında son yıllarda Kanada, en iyi eğitim destinasyonlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Mükemmel standartlarda Kanada üniversiteleri, yüksek yaşam standartları ve kültürel çeşitliliği ülkeyi uluslararası öğrenciler için cazibe merkezi haline getiriyor. Kanada’da eğitim almanın maliyeti bazı Avrupa ülkelerine göre yüksek gibi görünse de Amerika, İngiltere ve Avustralya gibi ülkeler arasında ise en uygun olanıdır. Üstelik Kanada, mezuniyetten sonra çalışma ve ülkede kalma koşulları ile dünyanın en iyilerinden biridir.

Kanada’da eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

Rehberimizde, Kanada’da mezuniyetten sonra çalışmak isteyenler için yüksek maaş imkanı sunan meslekleri araştırdık.

 

  1. Cerrahlar

Her yıl, çok sayıda öğrenci sağlık ve tıp alanında Kanada’da üniversite okumak için ülkeyi tercih ediyor. Kanada, sağlık hizmetleri açısından dünyanın en iyi ülkeleri arasında kabul edilse de diğer ülkelere kıyasla kişi başına düşen doktor sayısı düşüktür. Bu da tıp mezunları ve özellikle cerrahlar için çok sayıda pozisyonun boş olduğunu gösteriyor.

 

Ortalama Yıllık Ücret: 340.000 CAD

İş Profili: Beyin Cerrahı, Ortopedi Cerrahı, Kalp ve Göğüs Cerrahı

 

  1. Diş Doktoru

Diş ve ağız ile ilgili hastalıkların önlenmesinde uzmanlaşmış bir tıp alanı olan diş hekimliği, Kanada’da çalışmak için en prestijli ve en yüksek ücretli işlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Eğer diş hekimliği bölümü üzerine Kanada’da çalışmak istiyorsanız, bir lisans derecesini tamamlamış ve 4 yıllık diş hekimliği yüksek lisans programından mezun olmanız gerekmektedir.

 

Ortalama Yıllık Ücret: 293.000 CAD

İş Profili: Diş Doktoru, Diş Asistanı, Diş Hijyenisti

 

Sitemize üye olarak Kanada’nın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

  1. Petrol Mühendisi

Petrol ve gaz endüstrisinin en gelişmiş olduğu ülkeler arasında yer alan Kanada’da bu konuda eğitim almak ve çalışmak oldukça popülerdir. Petrol ve gaz yataklarının keşfi, üretilmesi ve işletilmesi ile ilgilenen petrol mühendisleri için yeterli bir mühendislik lisans derecesi ile Kanada’da iş bulmak çok da zor değildir.

 

Ortalama Yıllık Ücret: 208.000 CAD

İş Profili: Petrol Mühendisi, Üretim Mühendisi, Rezervuar Mühendisi

 

  1. Mühendislik Yöneticileri

Mühendislik yöneticileri, mühendislik ekiplerini denetleyen ve bir projenin tamamlanmasına rehberlik eden kişilerdir. Maaşları yüksek olan mühendislik yöneticileri için talebin ve rekabetin yüksek olduğunu belirtelim.

 

Ortalama Yıllık Ücret: 203.000 CAD

İş Profili: Kalite Kontrol Müdürü, Ürün Mühendisi, Tasarım Müdürü

 

Kanada’da eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

  1. Avukatlar

Kanada’da hukuk mezunları için kaliteli istihdam ve potansiyel iş imkanları oldukça yüksektir. Avukat, hakim, savcı ve danışman olarak çalışabilceğiniz bu sektörün, Kanada’da 2028 yılına kadar yeni iş fırsatlarına sahip olacağı öngörülüyor.

 

Ortalama Yıllık Ücret: 192.000 CAD

İş Profili: Avukat, Hukuk Müşaviri, Hukuk Danışmanı

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz