Çarşamba, Haziran 19, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

PRIMA Kadın Gıda Sistemlerini Yeşillendirme Ödülü Başvuruları Devam Ediyor

PRIMA Kadın Gıda Sistemlerini Yeşillendirme Ödülü, sürdürülebilir ve dayanıklı gıda sistemlerini teşvik eden kadınların olağanüstü katkılarını tanımayı ve kutlamayı amaçlamakta ve Akdeniz bölgesindeki gıda ve tarım sektöründe önemli değişimler gerçekleştiren kadınları takdir etmeye odaklanmaktadır.

Ödül Detayları:

  • Kazanan Sayısı: İki kazanan seçilecektir.
  • Ödül: Her kazanana 10.000€ nakit ödül verilecektir.

 

Başvuru sahipleri,

  1. Yenilikçi Çözümler: Akdeniz bölgesinde kadınlar tarafından yürütülen, tarım, gıda üretimi ve atık azaltımında çevresel sürdürülebilirliği, biyolojik çeşitliliği korumayı ve kaynak verimliliğini teşvik eden yenilikçi çözümler göstermelidir.
  2. Etkili Uygulama: Karbon emisyonlarının azaltılması, toprak sağlığının iyileştirilmesi, biyolojik çeşitliliğin artırılması ve gıda güvenliği ve beslenme sonuçlarının iyileştirilmesi gibi sürdürülebilirlik, dayanıklılık ve kapsayıcılıkta ölçülebilir gelişmeleri gösteren etkili uygulama kanıtları sunmalıdır.
  3. Kadınların Güçlendirilmesi: Yeşil gıda sistemleri için kadınların güçlendirilmesini göstermeli, karar alma süreçlerine yerel toplulukların ve paydaşların aktif katılımını, kaynaklara eşit erişimi, kapasite geliştirme fırsatlarını ve kadınlar ve dezavantajlı gruplar için liderlik rollerinin teşvik edilmesini içermelidir.

 

Başvuru Dönemi: 8 Mart – 7 Haziran 2024 (17.00 CET)

Bu ödül, Akdeniz gıda ve tarım sektörlerinde sürdürülebilir uygulamaları yönlendiren kadın liderliğini vurgulamayı ve desteklemeyi amaçlamaktadır.

 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -