Salı, Mayıs 28, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Regl Çemberi Menstrüel Adalet için Haritalandırma Çalışması Elçi Çağrısı

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Dijital Çözümler Derneği – FEMIN UP derneği olarak Regl Çemberi’nde menstrüel adalet kavramını odağımıza alarak “Regl Dostu Alanlar” için sahaya çıkıyoruz!

Regl Çemberi’nde Menstrüel Adalet Elçisi olmaya var mısın?

27 Nisan’da online olarak düzenleyeceğimiz oryantasyon toplantısının ardından yenilikçi bir fikirle 28 Mayıs Menstrüel Hijyen Günü’ne hazırlanıyoruz!
Regl deneyimi yaşayan bireyler olarak maruz kaldığımız cinsiyet temelli adaletsizliklere dijital çağa uygun bir biçimde meydan okuyoruz.

Süreç nasıl işleyecek?

Elçi başvuru formunu https://forms.gle/r8hLvrqY4e2tLpy59 bu linkten doldurarak elçi adaylarımız arasında yer alabilirsin. Form 26 Nisan’a kadar açık olacak. Başvurusu kabul edilen elçilerimizi 27 Nisan’da online olarak düzenlediğimiz oryantasyon toplantısına davet edeceğiz.

Oryantasyon toplantısı sonrasında toplumsal eşitsizliği yeniden üreten araçlarla nasıl mücadele edebileceğimizi ve menstrüel adalet için nasıl bir adım atabileceğimizi öğreniyor olacağız.

Ardından elçilerimize ileteceğimiz tarihler arasında sahaya çıkacağız ve “Regl Dostu Alan” kriterlerini temel alarak puanlama yapacağız.

Regl Çemberi’nde menstrüel adalet kavramını odağa alıyor ve Menstrüel Adalet elçi adaylarımıza açık çağrı yapıyoruz. Regl deneyimi yaşayan her bireyin regl hijyen ürünlerine, regl hakkında doğru ve güvenilir bilgiye erişime hakkı var. Mücadelemizde omuz omuza yürümeye var mısın?

Website: https://www.reglcemberi.com/

Website Elçi Çağrısı: https://www.reglcemberi.com/menstruel-adalet-elci-programi/

Instagram: https://www.instagram.com/femin.up/ ve https://www.instagram.com/regl.cemberi/

Elçi Başvuru Formu: https://forms.gle/r8hLvrqY4e2tLpy59

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -