Pazartesi, Mayıs 20, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Sırbistan’da “Medya Okuryazarlığı” Konulu Eğitim Kursu Katılımcılarını Bekliyor

“Media and Information Literacy for Active Digital European Citizens” adlı eğitim kursu, gençlik çalışanlarını dijital medya ortamında etkin bir şekilde dolaşabilmeleri için gerekli beceri ve bilgiyle donatmayı amaçlar. Bugün bilgiye erişimin bol olduğu ancak güvenilir kaynakları ayırt etmenin önemli olduğu bir toplumda medya ve bilgi okuryazarlığının önemini vurgular.

30 Mayıs – 8 Haziran 2024 tarihleri arasında Sırbistan’ın Brzece, Kopaonik bölgesinde gerçekleşecek olan bu proje, gençlik çalışanlarını medyayı kişisel ve mesleki gelişimleri için bir araç olarak kullanma konusunda donatmayı hedefler. Katılımcıların bilgi güvenilirliğini değerlendirme, medya ve bilgi teknolojilerinin toplum üzerindeki etkisini anlama ve kamuoyunu ve siyasi sistemleri şekillendirme rolünü tanıma konularında eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlar.

Eğitim kursu dijital becerilerin artırılması, medya kullanımında etik ve yasal konular, aktif ve sorumlu medya kullanımının teşviki, çeşitli gruplar arasında medya okuryazarlığının geliştirilmesi ve medyanın kültürel çeşitlilik ve kültürlerarası diyalog için nasıl kullanılabileceğine odaklanır. Medya okuryazarlığının yetkinliklerini artırarak, katılımcıların Erasmus+ çerçevesini kullanarak, toplumlarında ve daha geniş uluslararası ölçekte daha etkili bir rol oynamaları beklenir.

 

Son Başvuru Tarihi: 4 Mayıs 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -