Perşembe, Haziran 13, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Sivil Toplum Bir Arada, Ağlar ve Platformlar Burada Projesi Kurumsal Başvuru Çağrısı

Uluslararası Sivil Toplum Ağı Derneği (ICSNA), 2018 yılında üniversite öğrencileri tarafından Trabzon’da kuruldu. ICSNA, tüm çalışmalarını çocuklar, gençler ve engelliler başta olmak üzere tüm hak öznelerinin haklarını savunmak ve hakların kapsamının genişletilmesi için savunuculuk, izleme, raporlama, lobicilik ve ağ kurma çalışmaları yürütür. ICSNA, insan haklarına ve onuruna uygun şekilde faaliyet yürütür.

ICSNA, bireylerin gelişim ihtiyaçlarına ve temel insan haklarına dayalı, eşitlikçi bir sivil toplum kültürünü savunarak ve geliştirerek bu misyon ile hareket eder. Ulusal ve uluslararası düzeyde sivil inisiyatiflerin oluşumuna ve güçlenmesine katkı sağlayarak geleceğin dünyasında sivil toplum inşasına katkı sunma vizyonu ile çalışmalarını şekillendirir. ICSNA, tüm çalışmalarında; STÖ’ler, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, sosyal girişimler, üniversiteler, barolar, yerel yönetimler, kent konseyleri ve meclisler, meslek örgütleri, sendikalar vb. pek çok grupla birlikte çalışır. Bu faaliyetleri yürütürken tüm gruplara eşit mesafede olur, tüm paydaşlarının görüşüne saygı duyar ve tüm çalışmalarını şeffaf bir şekilde yayınlar.

 

Uluslararası Sivil Toplum Ağı Derneği (ICSNA), insan hakları alanındaki ağ ve platformları tanıtmak için “Sivil Toplum Bir Arada, Ağlar ve Platformlar Burada!” Programını başlatıyor. Bu program, yerel, ulusal ve/veya uluslararası düzeyde faaliyet gösteren ağlar ve platformların, üyesi olabilecek aktivistleri ve/veya sivil toplum örgütlerini bir araya getirerek sivil toplumun güçlenmesini ve seslerini duyurmaya olanak sağlayacak.

📅 Program Detayları:
Tarih:
Aylık olarak gerçekleşecek.
Amaç: Faaliyet gösteren ağ ve platformları tanıtmak, bilgi edinmek, iş birliği olanakları oluşturmak.

🎤 Neler Konuşulacak?
– Kuruluş tanıtımı
– Faaliyetler
– Üyelik süreci ve avantajları
– Gündem
– İş birliğine açık konular
– Destek ihtiyaçları

 

📝 Başvuru Kriteri:
– İnsan hakları bağlamında faaliyet yürütmek
– Yerel, ulusal veya uluslararası faaliyet yürüten bir ağ veya platform olmak

🚀 Katılın, Sesinizi Duyurun!


Başvurular ve detaylı bilgi için:
https://forms.gle/WVSpFwP6tZfuQXcm6


🤝 Birlikte güçlüyüz!

 

#SivilToplum #AğlarVePlatformlar #İnsanHakları #ICSNAProgramı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -