Salı, Temmuz 16, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Koç Üniversitesi VEKAM Araştırma ve Proje Destek Programı Başvuruları Açıldı

Koç Üniversitesi, Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) tarafından sağlanan Araştırma ve Proje Destek Programı başvuruları başladı.

VEKAM’a Proje / Araştırma Önerisi Nasıl Sunulur?

 VEKAM’a getirilecek olan proje ve araştırma önerilerinin disiplin ve alan kısıtlaması olmaksızın Ankara ve çevresi ile ilintili olması beklenmektedir.

  • VEKAM’a getirilmesi planlanan her türlü proje ve araştırma önerisinin, bir sonraki yılın etkinlik planları arasına alınabilmesi için; proje başvuru formunun bulunulan yılın en geç Mayıs ayı sonuna kadar VEKAM yönetimine sunulmuş olması gerekmektedir. (Örn: 2025 yılında gerçekleştirilmesi talep edilen bir proje önerisi. 2024 yılının Mayıs ayı sonuna kadar VEKAM yönetimine sunulmalıdır.)
  • Merkeze getirilecek proje/araştırma önerileri çıktılarının VEKAM misyon ve vizyonuna uygun, özgünlüğü ile kuruma değer katacak çıktılar olması beklenmektedir.
  • VEKAM‘a getirilecek her türlü proje ve araştırma önerisi, proje başvuru formu doldurularak dijital olarak akirci@ku.edu.tr ve aayaokur@ku.edu.tr adresine iletilmelidir.

VEKAM Projeleri / Araştırmaları Nasıl Destekler?

VEKAM araştırma ve proje önerilerini;

  • Arşiv ve kütüphane materyallerini kullanıma açarak ve araştırma süresince arşiv ve kütüphane konularında her türlü butik danışmanlık hizmetini sağlayarak,
  • Proje’nin/araştırmanın görünürlüğünü ve bilinirliğini sağlamak adına mali yükümlülük gerektirecek sempozyum, panel, konferans, gibi bilimsel toplantılar ve sergiler düzenleyerek,
  • Projenin/araştırmanın sürdürülebilirliği ve görünürlüğünü sağlamak amacıyla bilimsel yayınlar çıkararak,
  • Projenin/araştırmanın sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla proje/araştırma çıktılarını veri tabanında arşivleyerek ve araştırmacıların erişimine açarak
  • Proje kapsamında Koç Üniversitesi bünyesinde akademik ve idari süreçlerde danışmanlıklar vererek destekler.

Kimler Başvurabilir?

  • Ankara ve çevresi ile ilgili bilimsel çalışma yürüten resmî kurum ve kuruluşlar ile çalışmasını bilimsel temele dayandıran gerçek kişiler; lisansüstü araştırmacılar, akademisyenler vb.

2025 yılı için araştırma ve proje önerilerinizi 2024 yılının Mayıs ayı sonuna kadar VEKAM’a iletebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -