Pazartesi, Nisan 22, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

SİYAH E-Dergi “Emek ve Onur” Temasında İçeriklerinizi Bekliyor

Leyli Sanat Derneğinin 2024 yılı itibariyle yürüttüğü SİYAH (Sanat, İlham, Yaşam, Adalet, Hak) E-Dergi projesi, ikinci sayısı için hazırlıklarını tamamladı. Mayıs & Haziran aylarını kapsayacak olan yeni sayının teması, “Emek ve Onur”. İkinci sayı; 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda yayında olacak.

 

Sanatseverler, yazılı ve görsel içeriklerini SİYAH E-Dergi Serbest Köşe bölümü için ikinci sayıda değerlendirilmek üzere göndermeye bugün itibariyle başlayacak. Tema dahilinde deneme, öykü, şiir, karikatür, illüstrasyon vd. yazılı ve görsel içeriklerin gönderimi; 13 Nisan 2024, 23.59’a kadar içerik gönderim formu üzerinden yapılacak. 

 

Dergi hakkında detaylı bilgiyi ve içerik gönderim kurallarını buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. 

 

İlk sayıyı okumak için: https://heyzine.com/flip-book/4bb755340c.html 

 

 

 

Proje Hakkında:

 

2018’den bu yana sanatta ifade özgürlüğü hak temelli faaliyet gösteren Leyli Sanat Derneği, edebiyat alanındaki çalışmalarını güçlendirerek hem sivil toplum alanına hem de sanat dünyasına nitelikli, çeşitli ve kapsayıcı içeriklerini sunmak için SİYAH E-Dergi Projesi’ni hazırladı.

 

SİYAH, hem e-dergideki içeriklerin şekillenmesine hem de e-derginin bağlamının oluşturulmasına katkı sağlayacak beş önemli kelimenin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş bir kısaltma: Sanat, İlham, Yaşam, Adalet, Hak. 

 

Aynı zamanda SİYAH, Leyli Sanat Derneği ile örtüşen bir kelimedir. Leyli, Arapçada “gece, geceye özgü, yatılı, kalıcı” anlamlarına gelmektedir. Leyli’yi bütünleyen SİYAH, Leyli Sanat Derneği’nin bünyesinde yer alacak ve derneğin yayın platformu olarak faaliyetini sürdürecektir.

 

E-derginin genel yayın yönetmenliğini dernek yönetim kurulu sekreteri Seda Hatam Oghly ve dernek yönetim kurulu üyesi Zeynep Tosun; iletişim ve tasarım sorumluluğunu ise Merve Gülmez üstleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -