Cuma, Temmuz 19, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

“Stratejik Davalama Seminer Serisi” Başlıyor

Hukuk, Doğa ve Toplum Vakfı tarafından gerçekleştirilecek Stratejik Davalama Seminer Serisi katılımcılarını bekliyor.

 

Doç. Dr. Dilşad Çiğdem Sever ile “Çevre Odaklı Stratejik Davalama”  hakkında konuşacağız. Teams üzerinden gerçekleştireceğimiz webinarımız 24 Nisan 2024 tarihinde saat 19.00’da başlayacak!

 

Program:

24 Nisan 2024 Çarşamba 19.00-20.30

Doç. Dr. Dilşad Çiğdem Sever – “Çevre Odaklı Stratejik Davalama”

 

Doç. Dr. Dilşad Çiğdem Sever

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2002 yılında mezun oldu. Avukatlık yaptığı 2004 yılında başladığı yüksek lisans eğitimi sırasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak görev yapmaya başladı. Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak 2007 yılında çalışmaya başladı, doktora eğitimini 2013 yılında tamamladı. 2014-2020 yılları arasında dekan yardımcılığı görevini yürüttü, 2018 yılından bu yana da Fakültede kurulan Hukuk Kliniklerinin koordinatörlüğünü yürütmektedir.

 

2021 yılında Anayasa Mahkemesi Kararları ışığında İdare Hukukunda Kanuna Dayanma İlkesi başlıklı doçentlik tezini yazdıktan sonra doçent unvanı alan Sever’in, idarenin mali sorumluluğu, kolluk yetkileri, sağlık hukuku, kadın, çocuk ve engelli hakları, ayrımcılık, akademik özgürlük, ulusal insan hakları kurumları gibi konularda makaleleri, kitap bölümü ve bildirileri bulunmaktadır. Aynı zamanda Martin Loughlin’in Kamu Hukukunun Temelleri başlıklı kitabının da iki çevirmeninden biridir.

 

Tam ve aktif katılım sağlayan katılımcılarımıza katılım belgesi vereceğimiz bu programa kayıt yaptırmak için buradaki formu doldurmanız yeterlidir.

 

Başvurularınızı bekliyoruz!

 

*Detaylı bilgi için internet sitemizi ziyaret edebilir veya info@hudoto.com adresine mail atabilirsiniz.

 

*Webinar linki başvuru formunu dolduranlara seminerden önce gönderilecektir.

Hukuk, Doğa ve Toplum Vakfı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -