Pazar, Haziran 23, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

TEV-DAAD Almanya Yüksek Lisans Bursu Başvuruları Devam Ediyor

GENEL BİLGİLER

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD), 1998’den beri birlikte Almanya’da çeşitli alanlarda yüksek lisans bursu vermektedir.

DETAYLI BİLGİLER VE BAŞVURU KOŞULLARI

  • Burs kapsamına giren alanlar: Performans sanatları hariç bütün alanlar.
  • Başvurmayı düşündüğünüz programları belirtmek için aşağıdaki formdan yararlanabilirsiniz:

https://static.daad.de/media/daad_de/word-excel-nicht-barrierefrei/in-deutschland-studieren-forschen-lehren/a206b_studiengangsinfo-information_about_the_study_programme.docx

  • Almanya’daki devlet üniversiteleri ile devlet tarafından akredite üniversitelere başvuru yapabilirsiniz. Eğer başvurduğunuz program ücretli ise bu (Tuition Fee) burs kapsamında değildir.
  • Almanya’da yüksek lisans ile ilgili bilgi için: www.daad.de/de/ ve www.daad-turkiye.org
  • Kontenjan ve burs miktarı: Her yıl 45 yeni bursiyer seçilir. Burs miktarı 2 yıl için ortalama 25.000 Avro’dur, bu miktarın %50’si karşılıksız olarak DAAD, %50’si geri ödemeli olarak TEV tarafından verilir.
  • Burs süresi: Bölümlerin öğrenim sürelerine göre (MBA, MSc, MA, MPhil) 9-24 ay.
  • Burstan faydalanabilmek için 2024 Kış Dönemi’nde (Wintersemester) Almanya’da öğrenime başlamak gerekir. Almanya’da bir yüksek lisans programına başvurmak ve kabul edilmek adayın sorumluluğundadır. Bursa başvurduğunuz sırada kabul almış olmanız gerekmez ancak başvuru ve bursiyer seçim süreci boyunca kabul mektuplarınızı yurtdisiburs@tev org.tr adresine göndermeniz beklenir.

Son Başvuru Tarihi: 1 Şubat 2024, 17:00

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -