Pazartesi, Haziran 24, 2024

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

NLTR Kuluçka Programı 2024 Yılı Başvuruları Başladı

2020 yılında başlayan kuluçka programımız, Türkiye’deki haber ve medya start-up’larına yolculuklarının başında destek veriyor, rekabetçi aktörler olmalarını sağlamaya çalışıyor.

NewsLabTurkey, 2024 yılının Kuluçka Programı için araştırmacı ruhlu ve yenilikçi katılımcılarını arıyor. İstanbul içi veya dışı fark etmez, Kuluçka Programına başvurular şimdi tüm illerden aynı anda kabul ediliyor. 2024 yılında sadece bir kez açılacak bu çağrıyı kaçırmayın. Başvurunuzu hemen yapın, NewsLabTurkey Kuluçkacılarından biri olun.

NLTR Kuluçka Programı, medya, yayıncılık, teknoloji, oyun ve gazetecilik alanlarında yeni fikirleri desteklemeyi ve bu alanlarda çalışan ya da kariyerine yeni başlayan medya profesyonellerine değerli bir destek sunmayı hedefliyor. Amacımız, bu alandaki yenilikçi düşünceyi güçlendirerek, projelerin gelişimine katkıda bulunmak. Siz de projenizle bir etki yaratmak ve bu alandaki potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, NLTR Kuluçka Programı size yol gösteriyor.

NLTR Kuluçka Programı içerik üretiminden iş ve gelir modellerine kadar geniş bir yelpazede konunun uzmanlarından beş hafta boyunca eğitim alma imkânı sunuyor.

Nisan ayında düzenlenecek olan zorunlu eğitim kampı, katılımcılarla yüz yüze ve bir sınıf ortamında gerçekleştirilecek. Zorunlu dersleri takip eden dört haftalık süreç içinde, katılımcıların ihtiyaçlarına uygun olarak belirlenecek seçmeli dersler çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Programın bir diğer önemli ayağı, katılımcıların projelerini geliştirmelerine yönelik uzmanlardan alacakları birebir mentorluk oturumları.

Programın en kritik noktası ise her katılımcıya, fikirlerini hayata geçirirken ihtiyaç duydukları mikro hibe desteğini sunmak.

Kuluçka programı, sadece gazetecilik becerileri, trendleri ve etiği değil, aynı zamanda günümüzde işlevsel olan iş modelleri ve girişimcilik konularını da içermektedir. Katılımcılarımızın, ileride sürdürülebilir yayıncılık pratiklerini benimsemelerini hedefliyoruz.

Program dahilindeki zorunlu dersler, Nisan ayında bir hafta süreyle yüz yüze gerçekleştirilecek. Ardından, 4 hafta süren çevrimiçi derslerle birlikte eğitim süreci toplamda 5 hafta boyunca devam edecek. Eğitim sürecini bireysel mentorluk oturumları takip edecek, katılımcılarımızın projelerini daha da geliştirmelerine destek olacak.

Son Başvuru Tarihi: 5 Şubat 2023, saat 23:59

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -